19 липня 2022, 12:20

У РФ скандал через війну: Путін намагається зберегти росіян, відправляючи на війну нацменшини, – ISW

Кремль свідомо максимізує мобілізацію солдатів в етнічних анклавах, відправляючи на війну не руське населення, зазначають експерти.

У РФ скандал через війну: Путін намагається зберегти росіян, відправляючи на війну нацменшини, – ISW

У Росії спалахує скандал із ймовірною спробою Путіна захистити етнічних руських від мобілізації та відправки на війну в Україну. Натомість у зону бойових дій Москва намагається відправляти бурятів, якутів, чеченців, дагестанців і представників інших регіональних нацменшин.

Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на аналітичний висновок американського Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти інституту припускають, що Кремль свідомо максимізує мобілізацію солдатів в етнічних російських анклавах, відправляючи на війну не руське населення, з метою зберегти якнайбільше етнічних росіян за підсумками війни.

ISW заявляє, що у російських регіонах вже почали створюватися рухи опору, які виступають проти дискримінаційної практики Кремля, через яку нацменшини непропорційно сильно несуть на собі тягар війни, серед них "Вільна Бурятія" та "Нова Тува" - антивоєнні організації, що складаються з активістів анклавів місцевих національних меншин.

У свою чергу, кремлівські телеграм-канали звинуватили регіональні рухи у Бурятії та Туві в антивоєнній компанії та розпалюванні міжнаціональної ворожнечі всередині РФ.

Раніше експерти зазначали, що під час війни на території України Москва активно використовує етнічно не руські батальйони, до складу яких входять війська з Чечні, Південної Осетії, Туви, Татарстану, Башкортостану, Чувашії.

"Путін може не бажати проводити загальну мобілізацію через небажання мобілізувати велику кількість етнічних руських", - відзначають експерти інституту.

Нагадаємо, про те, що буряти у лавах армії РФ масово відступають в Україні, повідомлялося ще 30 червня.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини