10 червня 2022, 08:01

Нові снаряди для гаубиці Caesar будуть неприємним сюрпризом для ворожої піхоти й артилерії

Франція передала Україні безконтактні детонатори для снарядів САУ CAESAR.

Нові снаряди для гаубиці Caesar будуть неприємним сюрпризом для ворожої піхоти й артилерії

Напередодні у Мережі з'явилося відео з передової, на якій українські артилеристи ведуть вогонь по окупантах. Головна перевага перед іншими гаубицями – цифрова система керування вогнем. Це дозволяє вести стрілянину по супротивнику через хвилину після заняття позиції.

Відомий італійський військовий експерт, який зараз перебуває в Україні, Томас Тейнер вказав на низку переваг французької гаубиці перед іншими аналогами, інформує "Український Діалог".

Разом із гаубицями Франція передала й нові снаряди з безконтактним підривником. Вони застосовують радар, щоб виміряти відстань, детонують на заданій висоті, викликаючи "дощ" із шрапнелі. Нові снаряди ОЕ 155 F1 отримали підривники RALEC F3 та F5. Стріляють до 24 км, а значить їх дуже успішно можна використовувати проти ворожої піхоти.

Італійський експерт наголосив, що це гаубиця не лише найкраща в Україні, а й навіть набагато ефективніша, ніж американська М777.

Журналісти з "Радіо Свобода" побували на передовій і взяли інтерв'ю у артилеристів. Український захисник Гліб зізнався, що керувати французькою гаубицею просто. Головне завдання оператора – ввести необхідні координати. Також необхідно вибрати потрібний боєприпас і ввести метеодані.

Бійці вводять дані за допомогою планшета, а далі всю роботу практично виконує сама гаубиця.

Час на заняття позиції та відкриття вогню по супротивнику займає лише від 3 до 5 хвилин. Це дає можливість українським артилеристам діяти за системою маневр – вогонь – маневр.

Артилерист Роман зізнався, що вони вже використовують на фронті нові заряди, що вибухають у повітрі. Це дає можливість збільшити ефективність ведення вогню та заодно збільшує площу ураження.

Артилеристи заявили, що без проблем можна робити від 4 до 5 пострілів за хвилину. Дальність 24 км дозволяє без проблем знищувати ворожу артилерію, яка стріляє на меншу дистанцію.

Наразі на фронті знаходиться 6 батарей CAESEAR, які вже знищили до 80 артилерійських систем ворога.

Раніше ми повідомляли, що 9 червня у Мережі з'явилося відео, як українські артилеристи вистежили ворога у лісопосадці та завдали по ньому прицільного удару.

Нагадаємо, з кінця травня французькі гаубиці CAESEAR розпочали своє головне завдання — знищення ворога в Україні.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини