9 червня 2022, 12:32

Прорив із двох сторін: ЗМІ повідомили про одну спробу розблокування захисників "Азовсталі"

Київ розробив план розблокування захисників "Азовсталі" у Маріуполі, проте операція не вдалася.

Прорив із двох сторін: ЗМІ повідомили про одну спробу розблокування захисників "Азовсталі"

З 1 березня до 16 травня українські захисники до кінця билися за Маріуполь. Останні місяці вони провели на території заводу "Азовсталь". Українці закликали військове командування допомогти українським захисникам.

Нещодавно глава ГУР Міноборони України Кирило Буданов розкрив деталі спецоперації за участю наших вертольотів, а сьогодні стало відомо про наземну операцію з деблокади "Азовсталі", інформує "Українська правда".

Джерело повідомляє, що на перших етапах блокади Маріуполя така операція була реальною. Над питанням деблокади ламали голови всі: від президента України до верхівки командування української армії.

Скільки було розроблено планів, невідомо. Однак одну спробу спробували втілити у реальність.

Над операцією також працювали представники української розвідки. Група бійців мала висунутися з Гуляйполя у бік Маріуполя (близько 140 км).

Група містила розвідників, ЗСУ, бійців "Азова" та навіть був особисто Андрій Білецький. Спочатку планувалося зробити прорив за допомогою 80 одиниць військової техніки, проте вдалося зібрати лише 20.

Вийшовши з Гуляйполя та просунувшись углиб Запорізької області на 15-20 км, ЗСУ зустріли запеклий опір з боку ворога. Щоб не втратити бійців і техніку, було прийнято рішення відступити.

Для успішної деблокади українських захисників прорив мав бути здійснений з двох сторін: з Гуляйполя та з самого заводу. Однак на прикладі деяких бійців із 36-ї бригади морпіхів стало ясно, що і такий прорив неможливий.

На початку 4 квітня один із батальйонів морпіхів повністю здався у полон. А згодом командир бригади Баранюк без попередження з частиною людей пішов самостійно на прорив - як наслідок багато загиблих, а сам Баранюк потрапив у полон.

Один з "Азовців" зізнався, що деякі морпіхи здавалися разом із військовою технікою, боєприпасами та РСЗВ. Насправді захисники Маріуполя, що залишилися, тими силами, що у них були, і з тією зброєю просто не могли піти на прорив.

Раніше ми повідомляли, що капітан Кузік розповів про бої за Сєверодонецьк, назвавши події у місті "справжнім пеклом".

Нагадаємо, в окупованій Кадіївці ЗСУ завдали прицільного удару по стадіону, де базувалися "вагнерівці".

ВАЖЛИВО ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини