9 травня 2022, 14:52

Гаубиці М777 вже б'ють ворога на Сході України: Бутусов виклав у Мережу кадри

Американські гаубиці М777 вже працюють на благо України на Сході країни.

Гаубиці М777 вже б'ють ворога на Сході України: Бутусов виклав у Мережу кадри

Сьогодні, 9 травня, український журналіст Юрій Бутусов повідомив про те, що ЗСУ почали активно застосовувати проти російських військ американські гаубиці М777. Першу партію з 70 одиниць було відправлено із США ще минулого тижня.

Бутусов виклав у Мережу 30-секундний ролик, на якому можна побачити бійців ЗСУ поруч із американською гаубицею, інформує "Український Діалог".

Журналіст наголосив, що це не навчання, а вже бойова стрілянина у бік ворога на Сході України.

Найбільший плюс гаубиці М777 – невелика віддача при стрільбі, хороша мобільність, і це, незважаючи на те, що вона стріляє великими снарядами 155-мм, саме тому цю гармату так полюбили американські військовослужбовці й інші члени НАТО.

Гаубиця М777 важить трохи більше ніж 4 тонни. Дальність польоту снаряда становить від 24 до 40 км. У нормальному режимі гармата робить до двох пострілів за хвилину і до 7 – у швидкому режимі.

Загалом Пентагон планує передати Україні 90 гаубиць М777. 7 травня у Вашингтоні повідомили, що близько 200 військовослужбовців України пройшли успішно навчання зі стрільби з гаубиці.

Це не єдина радісна новина для ЗСУ. Вчора, 8 травня, під час візиту до Києва прем'єр-міністра Канади Трюдо він пообіцяв надати ЗСУ тяжке озброєння.

А сьогодні, 9 травня, о 21:45 за Києвом голова Білого дому має поставити свій автограф під законом про ленд-ліз. Новий закон дозволить президентові країни за прискореною програмою надавати допомогу іншим країнам у вигляді зброї, медикаментів, продуктів харчування й ін. Пізніше країна, якій нададуть допомогу, має виплатити її вартість. Аналогічна програма діяла у період Другої світової війни

Водночас у США збираються подвоїти процес випуску протитанкових систем Javelin, якими активно користуються ЗСУ у війні проти РФ.

Інформацію підтвердив виконавчий директор компанії Lockheed Martin Джим Тейклет. Він підтвердив, що ЗСУ успішно користується системами Javelin і їх необхідно робити ще більше, щоб не вичерпувалися запаси. Щорічно компанії може виготовляти до 2100 систем Javelin. Проте вже цього року цю цифру хочуть замінити на 4000.

Раніше ми повідомляли, що у боях на Донбасі 8 травня ЗСУ знищили 20 танків російської армії, відбивши при цьому 6 атак супротивника.

Нагадаємо, український журналіст Бутусов показав кадри із убитими окупантами у районі Циркунів. При цьому у Москві продовжують стверджувати, що РФ "своїх не кидає".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини