20 квітня 2022, 09:52

ПЗРК "Містраль" у дорозі в Україну: у Норвегії анонсували постачання зброї

Норвегія вже передала Україні близько сотні ПЗРК "Містраль".

ПЗРК "Містраль" у дорозі в Україну: у Норвегії анонсували постачання зброї

Голова Міноборони Норвегії Арільд Грам підтвердив інформацію ЗМІ про те, що його країна вже передала Україні ПЗРК "Містраль". Головна причина – щоб Україна якнайшвидше вийшла переможцем у війні проти РФ.

Сьогодні, 20 квітня, на сайті Міноборони Норвегії з'явилася інформація про передачу Києву близько 100 ПЗРК "Містраль" і ракет до них.

За словами Грама, ця установка ідеально підійде для флоту. Також було передано 100 ракет для монтажу. У Норвегії ці ПЗРК використовували на корветах. У майбутньому Норвегія планує повністю позбутися "Містралей", а замість них закупити нові системи.

Крім "Містралей", Норвегія передала Україні до 4 тисяч протитанкових ракет та іншого озброєння.

Голова Міноборони Норвегії заявив, що ракети "Містраль" все ще дуже ефективні, їх можна та потрібно використовувати на полі бою.

ПЗРК "Містраль" створила у Франції компанія MBDA. У 1987 році комплекс був прийнятий на озброєння Франції. На сьогодні перебуває на озброєнні 25 країн світу, включно з Норвегією.

Зброя ідеально підходить для знищення літаків і гвинтокрилів, що низько летять.

Раніше ми повідомляли, що Британія готова надати Україні протикорабельні ракети Brimstone.

Нагадаємо, у Пентагоні заявили про те, що нині Україна має набагато більше бойових літаків, ніж це було ще два тижні тому.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини