15 квітня 2022, 19:35

Україна дала Кремлю шанс вивести рештки свого флоту з Чорного й Азовського морів

Україна запропонувала флоту РФ залишити Чорне й Азовське моря після удару по ракетному крейсеру "Москва".

Україна дала Кремлю шанс вивести рештки свого флоту з Чорного й Азовського морів

Москва має шанс врятувати залишки свого Чорноморського флоту та вивести кораблі з Чорного й Азовського морів. Міністерство оборони України нагадало ВМФ Росії, що поки що для них вихід ще відкритий.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

"Міністерство оборони України нагадує російському флоту, що чорноморські протоки закриті лише для входу. Та частина вашого флоту, яка залишається на плаву, все ще має вихід", – пише відомство.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Туреччина закрила протоки військовим кораблям країн, виконуючи положення конвенції Монтре. Це означає, що Росія не зможе перекинути до анексованого Криму нові сили, проте може вивести з регіону свою техніку.

13 квітня українські військові двома ракетами "Нептун" знищили флагман Чорноморського флоту РФ крейсер "Москва".

Міноборони РФ лише за добу визнало втрату судна. При цьому ані на сайті, ані на інших офіційних сторінках відомства заяв немає. Про це пишуть лише російські інформагентства.

Також Міноборони не визнає, що корабель потонув через удар ЗСУ. За версією росіян, ракетний крейсер загинув через випадкову пожежу та пошкодження корпусу під час вибуху при детонації боєзапасів.

Число жертв у РФ приховують.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини