14 квітня 2022, 19:45

З крейсера "Москва" врятували 14 моряків, доля 496 невідома – Цимбалюк

З'явилася перша інформація про евакуйованих моряків російського "непотоплюваного" крейсера "Москва", підбитого українським "Нептуном".

З крейсера "Москва" врятували 14 моряків, доля 496 невідома – Цимбалюк

Вчора, 13 квітня, на ракетному крейсері "Москва" сталася пожежа та вибух боєприпасів. Україна заявила про ураження цілі ракетами "Нептун".

Російське Міноборони наполягає на тому, що екіпаж евакуйовано, але заперечує удар ЗСУ. Причину пожежі та детонацію боєприпасів виразно пояснити досі не можуть. За повідомленням CNN, зараз корабель своїм ходом прямує до Севастополя.

Журналіст Роман Цимбалюк пише, що близько 10:00 сьогодні, 14 квітня, з ракетного крейсера "Москва" до Севастополя доставили 14 моряків, зокрема начальника медичної служби корабля.

"Військовослужбовці прибули до причалу на швидкісному катері, де на них вже чекали машини швидкої допомоги. Доля решти 496 членів екіпажу невідома", – уточнив журналіст.

Тим часом у Туреччині спростували слова міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса щодо допомоги окупантам з евакуацією. "Бі-бі-сі" пише, що турецькі чиновники заперечують свою допомогу росіянам.

У Пентагоні кажуть, що крейсер "Москва" ще на плаву. Проте вибух чи вибухи завдали кораблю значної шкоди.

За даними Forbes, крейсер став найдорожчою військовою втратою Росії у війні з Україною. Його вартість оцінюють у $750 млн. А на закупівлю ракет "Нептун" у 2021 році Україна витратила $26 млн. Дві ракети розгромили "гордість" Кремля.

Тим часом у ЗСУ розповіли про свою успішну операцію та ракетний удар по "Москві".

У Кремлі вранці 14 квітня так і не змогли відповісти, що насправді сталося з крейсером і якою є доля майже 500 моряків, які перебували на його борту.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини