13 квітня 2022, 11:28

Морпіхи ЗСУ у Маріуполі прорвалися до "Азова": Арестович розкрив деталі "зухвалого маневру" військових

Захисники Маріуполя об'єдналися та посилилися під час складного військового маневру.

Морпіхи ЗСУ у Маріуполі прорвалися до "Азова": Арестович розкрив деталі "зухвалого маневру" військових

У Маріуполі 36-та бригада морської піхоти ЗСУ провела складний і ризикований військовий маневр, під час якого прорвалася до полку "Азов".

Інформацію підтвердив 13 квітня у Telegram радник голови Офісу президента України Олексій Арестович.

Дві групи захисників Маріуполя, які раніше діяли окремо, об'єдналися. Завдяки цьому, зазначив представник ОП, "Азов" отримав суттєве підкріплення, а морпіхи уникли розгрому частинами.

"Захисники міста тепер уже спільно, серйозно зміцнили свій район оборони. Загалом система оборони міста приросла та зміцнилася", – написав Арестович.

Він наголосив, що у Маріуполі військові попри повну блокаду не втрачають голову та продовжують протистояти російським окупантам.

Про маневр розповів і відомий український військкор Андрій Цаплієнко.

"Офіцери "Азова" спланували та блискуче реалізували зухвалу спецоперацію із виведення з "Азовмашу" морпіхів", – написав він. За його словами, було виведено кілька сотень військових із двома комбатами.

За даними Цаплієнка, паралельно з цим маневром 12 квітня група 36-ї бригади під керівництвом полковника Володимира Баранюка спробувала вирватися з міста у південному напрямку, щоб з'єднатися з основними силами ЗСУ. Окупанти вдарили по цій колоні, після чого вона розпорошилася й у пішому порядку продовжила вихід з оточення. На жаль, є загиблі, поранені та полонені. Доля бійців залишається невідомою.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що, за даними голови Донецької області, кількість загиблих у Маріуполі внаслідок російської блокади вже перевищила 20 тисяч людей.

Ми також писали, що у Маріуполі армія Росії застосувала хімзброю. Є постраждалі. 

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини