12 квітня 2022, 12:00

Хіматака у Маріуполі: "Азов" розповів, що врятувало життя постраждалим, названо можливу речовину

Постраждалі при хіматаці Маріуполя дивом вижили, серед них виявилася жінка у віці.

Хіматака у Маріуполі: "Азов" розповів, що врятувало життя постраждалим, названо можливу речовину

Полк "Азов" розкрив деталі застосування російською армією отруюючої речовини проти жителів українського Маріуполя. Постраждали не лише військові, а й цивільні. Усі перебувають у задовільному стані, їм надано медичну допомогу.

З роз'ясненням про інцидент "Азов" виступив вранці 12 квітня.

Окупанти застосували отруйну речовину у Маріуполі ввечері 11 квітня. Постраждалих врятувало те, що вони не потрапили в епіцентр атаки, через що мали мінімальний контакт з отрутою.

"Окупанти використали проти військових і цивільних отруйну речовину невідомого походження. Епіцентр був віддалений від місця знаходження людей… Це, можливо, врятувало їм життя. Але є наслідки", – розповіли в "Азові".

Там уточнили, що місце хіматаки окупанти зараз активно обстрілюють. Ймовірно, це робиться для знищення доказів злочину.

У постраждалих спостерігалися такі симптоми, як гіперемія обличчя (переповнення судин кров'ю), підвищення тиску, сухість і печіння в області ротоглотки й очей, а також слабкість. Їм надали симптоматичну допомогу.

"Був вибух. Я побачив туман, схожий на дим. Не густий... Дуже погано було дихати. Ноги підкошуються. Ватні", – розповів один із чоловіків, які потрапили під вплив отрути.

Інший також повідомив про білий туман із солодким присмаком.

"Стало одразу зле. Шум у вухах, тахікардія та слабкість. Ледве сюди добіг, а там 10 метрів відстань… Нас двоє було, а мамі стало погано тут уже. Я там пробув 1-2 хвилини", – розповів чоловік.

Є припущення, що росіяни могли застосувати отруйну речовину задушливої дії. Аналіз провести неможливо, оскільки місто перебуває у повному оточенні російськими військами.

Ситуацію прокоментувала заступник міністра оборони України Ганна Маляр. Вона запевнила, що триває перевірка щодо цього інциденту.

"Є припущення, що це, швидше за все, були фосфорні боєприпаси", – повідомила заступник міністра.

Зауважимо, що окупанти на день раніше анонсували хіматаку у Маріуполі на російському телебаченні. Застосовувати "хімічні війська" погрожував представник окупаційних сил РФ в ОРДЛО Басурін.

Раніше мер Маріуполя Бойченко озвучив цифри загиблих мирних мешканців у місті.

Ми також писали, що Залужний розповів про ситуацію у блокадному Маріуполі.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини