12 квітня 2022, 07:55

Не тільки САУ Zuzana: у Словаччині заявили про готовність передати Україні й винищувачі

У Словаччині не відкидають, що можуть передати Україні свої винищувачі "МіГ-29".

Не тільки САУ Zuzana: у Словаччині заявили про готовність передати Україні й винищувачі

Після зустрічі прем'єр-міністра Словаччини Едуарда Хегера з колегою із Бельгії він заявив про готовність Братислави передати Києву для боротьби з РФ винищувачі "МіГ-29".

За його словами, вся пострадянська військова техніка, яка знаходиться на озброєнні Словаччини, потребує постійного догляду й експлуатації. Але Братислава більше не планує мати справу зі зброєю, виготовленою у РФ, інформує Aktuality.

Також Хегер додав, що Словаччина веде активні переговори із партнерами щодо захисту свого повітряного простору від потенційного ворога. Вже до кінця квітня будуть відомі результати переговорів щодо цієї тематики.

Словаччина вже передала Україні систему С-300, отримавши від США натомість Patriot.

8 квітня прем'єр-міністр Словаччини був у Києві разом із президентом ЄК і головою МЗС ЄС.

Після цієї зустрічі між Києвом і Братиславою розпочався переговорний процес щодо продажу Україні САУ Zuzana 2. Україна планує придбати 16 гаубиць.

Zuzana 2 – САУ, яка знайома ЗСУ, оскільки це модернізація DANA M2. Здійснює до п'яти пострілів за хвилину та вражає ціль на відстані до 39 км.

Раніше ми повідомляли, що у РФ заявили про знищення С-300, яку Словаччина передала Україні. У Братиславі прокоментували новину.

Нагадаємо, що на озброєнні ЗСУ вже перебувають ПЗРК Martlet британського походження. З його допомогою вдалося збити безпілотник "Орлан-10".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини