14 березня 2022, 19:59

Грозєв назвав терміни закінчення війни в Україні: "Путін розуміє безвихідь ситуації"

Після двох тижнів війни армії Путіна проти України стало очевидним, що Кремль не має нового плану щодо вторгнення.

Грозєв назвав терміни закінчення війни в Україні: "Путін розуміє безвихідь ситуації"

Кремль потрапив у пастку та зіштовхнувся із розколом еліт. Журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв зазначив, що захоплення України за 3-4 дні не вдалося, а підтверджень розробки нового плану немає. Наближені до Путіна олігархи незадоволені цим і починають бунтувати.

Якби Кремль справді обдумано готувався до війни, то в Україну на зміну втрат уже мав би зайти другий ешелон військ РФ, а логістика їжі, води та бензину до цього часу була б відрегульована.

Тепер російські війська не можуть швидко відступити. З одного боку, їм загрожують загороджувальні загони "кадировців", з іншого – українські війська.

"Важливо розуміти, що відбувається всередині еліти Кремля, спецслужб, які зараз зрозуміли, це доведено, що план А провалився. Є режим очікування", – каже журналіст.

Грозєв припускає, що зараз існує два варіанти розвитку подій. Перший – Путін домовиться із Зеленським на умовах набагато компромісніших, ніж анонсували раніше. До речі, офіційний Київ неодноразово натякав, що ультиматуми Кремля справді почали змінюватися на користь України.

"Останні сигнали від Ердогана та Зеленського<...> вказують на те, що, швидше за все, Путін розуміє безвихідь ситуації", – зазначає Грозєв.

Другий варіант – Путін може зважитися завдати удару по мирних жителях неконвенційною зброєю. Це може змусити Київ до компромісу, а росіянам покажуть "переможний" результат "спецоперації".

Однак якщо ситуація у Кремлі справді близька до паніки, то на користь Путіна якнайшвидше завершення війни. Можливо, завершення війни відбудеться у найближчі два-три дні.

Раніше російський блогер Ель Мюрид написав, що у війні з усім світом Кремль пішов урознос і його дії можуть призвести до закінчення війни раніше, ніж планувалося.

Війна в Україні розпочалася рано вранці 24 лютого. Війська Путіна завдали ударів по мирних містах і пішли у наземну атаку відразу за кількома напрямками. Наразі бої тривають у районі Києва, Сум, Миколаєва, Маріуполя, Краматорська, а також у Луганській області.

За словами радника Офісу президента Олексія Арестовича, на сході та півдні України сили противника перевершують можливості ЗСУ, у зв'язку з цим було обрано певну військову тактику.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини