8 березня 2022, 14:17

Україна 13-ту добу воює з російськими окупантами: у Генштабі дали оперативну інформацію

Україна вже 13-ту добу веде боротьбу проти російської армії; ворог застосовує авіацію та високоточну зброю.

Україна 13-ту добу воює з російськими окупантами: у Генштабі дали оперативну інформацію

24 лютого російська армія вторглася до України. Путін планував за кілька днів взяти Київ, проте вже 13-ту добу триває боротьба українського народу проти окупантів. Зазнаючи однієї поразки за іншою, російська армія почала бомбардувати й обстрілювати житлові квартали українських міст.

Сьогодні, 8 березня, у пресслужбі Генштабу ЗСУ озвучили оперативну інформацію станом на 12:00.

Ворог продовжує кидати свої війська у напрямку Харкова, Чернігова, Маріуполя, Сум, Миколаєва та Києва. При цьому є побоювання, що Лукашенко може наказати своїм військам розпочати вторгнення в Україну на боці РФ. Помітні рухи білоруських військ у районі Бреста, Олександрівки (на кордоні з Київською областю) та Кірово. Джерело повідомляє, що підрозділи у цих районах приведені у повну боєздатність. Проте психологічний стан білоруських військовослужбовців у жалюгідному стані.

У районі Димер знаходяться ворожі війська: десантники та піхота, проте особливо активних дій з їх боку поки що немає.

У районі Бучі знаходяться окупанти з 76-ї та 98-ї повітряно-десантних дивізій, які намагаються зміцнитися у місті. Щоб розпочати рух у бік Фастова, ворогові доводиться перекидати додаткові сили.

Для наступу у районі Іванкова противник виділяє військовослужбовців із 35-ї та 29-ї армій. А у районі Ірпеня після боїв із ЗСУ відновлюються ворожі війська зі 106-ї та 98-ї повітряно-десантних дивізій.

На Чернігівському напрямку ворог продовжує блокувати обласний центр і водночас відновлює понтонну переправу через Десну.

ЗСУ зупинили просування п'яти БТГ у районі Глухова. У районі Харкова противник із 25-ї окремої мотострілецької бригади зазнав втрат і повернувся до району постійної дислокації до Нехотіївки Білгородської області РФ.

До 7 БТГ зі складу 8-ї армії ЗС РФ все ще не відмовилися від планів йти у бік Запоріжжя та Дніпра, щоб вийти до адміністративних кордонів Донецької області. Ворог намагається наступати у районі Троїцького та продовжує блокувати Маріуполь.

В акваторії Чорного й Азовського морів поки що спокійно. Ворог може завдавати ракетних ударів по військових і держоб'єктах із кораблів Каспійського та Чорноморського флоту ВМС РФ.

Раніше ми повідомляли, що голова Миколаївської ОДА Кім анонсував початок визволення регіону від російських окупантів.

Нагадаємо, у Мережі з'явилися перші кадри з України, на яких польський доброволець показав свою роботу з російської військової техніки.

Також ми повідомляли, що під час хасидського весілля у Бейт-Шемеші гості витанцьовували, тримаючи у руках великий прапор України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини