3 березня 2022, 17:38

Росія планує кинути "мобілізованих" у "ЛДНР" на штурм Києва й Одеси – Залужний

Російське командування має намір використовувати жителів окупованих територій як "гарматне м'ясо" у війні проти України.

Росія планує кинути "мобілізованих" у "ЛДНР" на штурм Києва й Одеси – Залужний

Командування ЗС країни-агресора Російської Федерації провело примусову мобілізацію цивільного населення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і планує використовувати цих людей як "гарматне м'ясо" у війні проти України.

Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на своїй сторінці у Facebook.

У складі так званих "1-го та 2-го армійських корпусів" окупантів формуються підрозділи з "мобілізованих", які будуть задіяні у штурмі українських міст.

Нині частину примусово призваних чоловіків віком від 18 до 55 років перекидають до України через територію РФ та окупованого Криму. Вивезені на півострів будуть задіяні у морській наступальній операції окупантів на Одесу, а тих, хто зараз перебуває у російському місті Білгороді, спрямують на штурм Києва.

У командуванні ЗСУ наголошують: дії Росії є грубим порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни. Крім того, цей крок вкотре демонструє, що незаконні збройні формування на окупованих територіях Донбасу повністю підпорядковуються ЗС РФ.

Нагадаємо, в ОРДЛО триває примусова мобілізація: повістки з військкоматів приходять за місцем роботи та проживання, так звана "військова комендатура" відловлює чоловіків призовного віку на вулицях. За відмову з'явитися до військкомату окупанти погрожують "кримінальною відповідальністю". Матері, дружини, сестри й інші родичі "мобілізованих" не можуть зв'язатися з ними по кілька днів, у військкоматах відмовляються називати місцеперебування призовників. Серед місцевого населення зростає невдоволення ватажками так званих "ДНР" і "ЛНР".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини