22 лютого 2022, 18:49

Радфед дозволила Путіну ввести війська на український Донбас

Рада Федерації Росії дозволила президентові ввести регулярну армію РФ в Україну.

Радфед дозволила Путіну ввести війська на український Донбас

Ввечері 22 лютого Радфед Росії офіційно дозволила президенту Володимиру Путіну застосовувати війська за кордоном. Москва готується ввести солдатів на український Донбас.

Згідно з документом, РФ дала дозвіл Путіну використовувати війська на території інших країн "на основі загальновизнаних принципів і норм міжнародного права". Зазначимо, що кількість солдатів і термін їх перебування за кордоном глава Росії зможе встановлювати особисто.

Коментуючи рішення, спікер верхньої палати російського парламенту Валентина Матвієнко заявила, що йдеться нібито про "миротворчі сили", які відправлятимуть на Донбас "встановлювати мир".

Раніше Путін офіційно звернувся до Радфеду з проханням дати йому дозвіл на введення військ на окупований Донбас. Його одноголосно підтримали 154 сенаторів.

Зазначимо, що за кілька годин до рішення Радфеду заступник голови МЗС Росії Андрій Руденко запевняв, що "ніхто не має наміру нічого нікуди вводити".

"Якщо буде загроза, тоді ми будемо сприяти відповідно до ратифікованих договорів", – додав дипломат РФ.

Путін після рішення Радфеду дозволити йому введення військ заявив: "У разі необхідності будемо виконувати взяті на себе зобов'язання".

Контекст

21 лютого президент Росії Володимир Путін офіційно визнав свої терористичні анклави "Л/ДНР" на Донбасі як "республіки". 22 лютого і Держдума РФ, і Рада Федерації одноголосно підтримали та ратифікували його укази.

Цивілізований світ різко засудив вчинок Кремля, звинувативши його у новому посяганні на суверенітет і територіальну цілісність України. Почалося запровадження санкцій проти Росії. У випадку, якщо Путін віддасть наказ про введення військ, обмежувальні заходи будуть посилені ще більше.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що угода між Росією та "ДНР" і "ЛНР" передбачає можливість розміщення російських військових баз на Донбасі.

Ми також писали, що Путін прояснив, у яких межах визнали "Л/ДНР".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини