22 лютого 2022, 16:07

Лавров заявляє, що Україна "не має права" на суверенітет після 2014 року

Лавров заявляє, що після 2014 року офіційний Київ нібито не репрезентує весь народ України.

Лавров заявляє, що Україна "не має права" на суверенітет після 2014 року

Голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Україна нібито не має права на суверенітет, оскільки влада країни "не представляє весь народ".

Заяву російського міністра цитує інформаційне агентство "Інтерфакс".

"Думаю, ніхто не може стверджувати, що український режим, починаючи з державного перевороту у 2014 році, репрезентує весь народ, який проживає на території Української держави", – додав він.

Таким чином Лавров натякає, що організована Москвою окупація Донбасу дає підстави для РФ ставити під сумнів суверенітет Української держави.

Так, Лавров прокоментував слова Генсека ООН, який сказав, що оцінює рішення РФ щодо визнання ОРДЛО як "порушення територіальної цілісності та суверенітету України, що не відповідає принципам Статуту ООН".

Зазначимо, що територія, контрольована наразі окупаційними підрозділами РФ, становить менше половини території Донецької та Луганської областей України, проте обидва утворення претендують на "суверенітет" над цілими областями. Влітку 2014 року українська армія повернула собі контроль над великою кількістю міст регіону, які спочатку захопили проросійські військові. Якщо Росія визнає території у цих межах, виникає загроза потенційній військовій кампанії щодо їх повернення.

Тим часом британська "Гардіан" повідомляє, що "безладна мова Путіна" стосовно України з виступом на російському телебаченні викликає подив у західних дипломатів.

Європейський Союз збирається активувати групу кіберреагування ЄС, щоб допомогти Україні протистояти атакам Росії, написав у Твіттері заступник міністра оборони Литви Маргіріс Абукявічюс. У понеділок міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росія використовує гібридну тактику для "загострення ситуації".

Голова ООН із прав людини попередив, що військова ескалація в Україні значно підвищить ризик серйозних порушень, повідомляє AFP.

Мішель Бачелет заявила, що вона "глибоко стурбована" рішенням Путіна визнати незалежність ОРДЛО на Сході України.

"Будь-яка значна ескалація воєнних дій створює підвищений ризик для серйозних порушень прав людини, а також порушень міжнародного гуманітарного права", – сказала Бачелет.

Верховний комісар ООН із прав людини наголосила, що "на цьому критичному етапі пріоритетом насамперед має бути запобігання подальшій ескалації, а також запобігання жертвам серед цивільного населення, переміщенню та руйнуванню цивільної інфраструктури".

"Я закликаю всі сторони припинити бойові дії та підготувати ґрунт для діалогу, а не готувати ґрунт для подальшого насильства", – додала вона.

За її словами, агентство ООН із прав людини "продовжить уважно стежити за ситуацією з офісів по обидва боки від лінії зіткнення на Сході країни".

Нагадаємо, голова МЗС ФРН раніше заявила про готовність до санкцій проти РФ.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини