22 лютого 2022, 14:09

Створення російських військових баз на Донбасі: у МЗС РФ дали коментар

Угода між Росією та "ДНР" і "ЛНР" передбачає можливість розміщення російських військових баз на Донбасі.

Створення російських військових баз на Донбасі: у МЗС РФ дали коментар

Після анексії у 2014 році Криму Росія з кожним роком переробляє курортний півострів у "військовий об'єкт", нарощуючи військову присутність. Не виключено, що аналогічним способом Кремль підійде до окупованого Донбасу. Постійно лякаючи громадян своєї країни НАТО, Москва поступово намагається розширити свою присутність у Європі.

Напередодні президент РФ Путін своїм указом визнав "ДНР" і "ЛНР". Того ж дня він віддав розпорядження голові Міноборони направити до регіону "миротворців". У МЗС РФ заявили, що угода між Росією та "ДНР" і "ЛНР" передбачає можливість розміщення у регіоні військових баз, інформує РИА "Новости".

Заступник голови МЗС Росії Андрій Руденко заявив, що РФ може розміщувати на території "ДНР" і "ЛНР" свої військові бази, проте поки що таких планів у Москви немає.

Договір передбачає будь-яку військову допомогу "ДНР" і "ЛНР", якщо її запросять у Москви ватажки окупованих територій.

22 лютого "депутати" "ДНР" і "ЛНР" одноголосно ратифікували договір із Росією. У РФ також усі 400 депутатів проголосували "за". При цьому були питання щодо того, у яких межах визнавати "ДНР" і "ЛНР".

Раніше ми повідомляли, що депутат Держдуми Калашніков закликав голосувати за кордони "ДНР" і "ЛНР" у рамках Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, Хорошилов із "ЛНР" зажадав від Києва терміново "звільнити" Луганську область, територія якої "належить" бойовикам.

Також ми повідомляли, що прем'єр-міністр Британії Джонсон анонсував запровадження проти Росії нових економічних санкцій на тлі введення військ на територію Донбасу.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини