20 лютого 2022, 16:10

Окупанти на Донбасі б'ють по всій лінії фронту – карта обстрілів

Російсько-окупаційні війська продовжують обстрілювати українські позиції із забороненої "Мінськом" зброї.

Окупанти на Донбасі б'ють по всій лінії фронту – карта обстрілів

Російсько-окупаційні війська та підконтрольні їм бойовики так званих "ДНР" і "ЛНР" ведуть обстріл позицій української армії по всій лінії фронту на Донбасі. Тільки на 21:00 19 лютого російські агресори 103 рази відкривали вогонь, використовуючи великокаліберне озброєння, заборонене Мінськими угодами.

"Обстріли йдуть, як і у попередні три доби, по всій лінії фронту. Це артилерія, противник застосовував гаубиці калібру 152 мм, застосовував танки, переважно застосовувалася артилерія 122 мм. Третій день Донбас горить. Росія продовжує ескалацію бойових дій", – заявив військовий аналітик Юрій Бутусов, коментуючи на своєму YouTube-каналі поточну ситуацію на фронті.

За словами журналіста, ЗСУ не можуть придушити всі вогневі точки окупантів, бо російські агресори розміщують озброєння у населених пунктах. Таким чином російська сторона намагається спровокувати українську армію на обстріл міст і сіл.

Попри провокації окупантів українські військові б'ють точно по цілях, на сьогодні не зафіксовано жодного влучення по житлових будинках чи об'єктах цивільної інфраструктури.

Крім того, аналітик продемонстрував мапу розташування підрозділів регулярної російської армії поблизу кордонів України. Особливих змін тут не відбулося, проте станом на 17:00 19 лютого знижено активність у двох таборах в окупованому Криму, звідки виведено військову техніку. При цьому не зрозуміло, куди саме окупанти передислокували це озброєння.

"Наразі все залишається на своїх місцях, жодного відведення військ немає. Росія з 15 по 19 лютого посилила своє угруповання поблизу кордонів України", – зазначив журналіст.

Загрозлива концентрація російських військ зберігається на київському, харківському, луганському напрямах, спостерігається нарощування сил противника у Воронезькій області.

Раніше повідомлялося, що гібридна армія РФ розмістила біля лінії фронту на Донбасі артилерію важкого калібру 152 мм. Йдеться про гаубиці "Мста-Б" і "Гіацинт-Б". Загалом зараз 134 одиниці військової техніки бойовиків перебувають за межами зон, прописаних у Мінських угодах.

Нагадаємо, напередодні російсько-окупаційні війська обстріляли на Донбасі делегацію депутатів Верховної Ради у супроводі іноземних журналістів.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини