17 лютого 2022, 19:55

Два етапи наступу: Міноборони Британії показало карту вторгнення РФ в Україну

У рамках першої фази атаки російські війська вдарять по Києву та спробують замкнути кільце біля Дніпра.

Два етапи наступу: Міноборони Британії показало карту вторгнення РФ в Україну

Російська Федерація продовжує тримати значне угруповання військ у прикордонних з Україною районах, що може призвести до блискавичного вторгнення на українську територію, попереджає британська розвідка.

У Twitter-акаунті Міноборони Великобританії опубліковано мапу, на якій показані можливі напрямки атаки російської армії.

За даними британської сторони, наступ військ РФ може відбуватися у два етапи.

На першому етапі одна група російських військ із Брянської області та території Білорусі вдарить по Києву, а інша, підкріплена силами з окупованого Криму та частини Донбасу, спробує замкнути кільце біля Дніпра по всій Східній Україні.

На другому етапі угруповання військ із Криму рушить на Одесу, а окупаційні сили, що зупинилися біля Дніпра, підуть у наступ на Захід через Центральну Україну.

В оборонному відомстві Сполученого Королівства уточнили, що схема опублікована з ілюстративною метою. У Лондоні зазначають: президент РФ Володимир Путін ще має шанс піти політико-дипломатичним шляхом і уникнути війни.

Раніше американська газета Politico вийшла з публікацією, у якій йдеться про те, що російське вторгнення в Україну може розпочатися 20 лютого. На той час мають підійти до завершення російсько-білоруські військові навчання біля РБ.

У Кремлі назвали публікацію американських ЗМІ "фейком" і заявили, що на Заході вже не раз називали дати потенційного нападу РФ на Україну.

Тим часом президент США Джо Байден, відповідаючи на запитання журналістів, повідомив, що ризик російського вторгнення в Україну найближчими днями "дуже високий".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини