17 лютого 2022, 16:18

ЗСУ посиляться унікальними гусеничними роботами словацького виробництва

Система розмінування Bozena-5 використовується для розмінування території шляхом підриву мін.

ЗСУ посиляться унікальними гусеничними роботами словацького виробництва

Збройні сили України поповняться унікальними гусеничними роботами. Йдеться про дві машини розмінування Bozena-5 виробництва словацької компанії Way Industries, які нашій країні передасть Братислава, інформує The Slovak Spectator.

Системи передадуть Україні у рамках гуманітарної допомоги. Окрім машин розмінування, українська сторона отримає від Словаччини медичні матеріали й обладнання. Постачання гуманітарної допомоги здійснять або безпосередньо, або через відповідні механізми НАТО та Євросоюзу.

В уряді Словаччини зазначили, що зазначені системи допоможуть Україні очистити свою територію від мін, а також додали: системи, що передаються, слід розцінювати як оборонне озброєння.

Голова словацького уряду Едуард Хегер заявив, що Братислава разом з іншими партнерами у Євросоюзі докладає максимум зусиль для врегулювання конфлікту в Україні політико-дипломатичним шляхом.

Машини розмінування Bozena-5 виготовляє словацька компанія Way Industries. Система призначена для розмінування території шляхом підриву мін.

Управління машиною здійснюється дистанційно на відстані до 2 тисяч метрів. До місця розмінування систему доставляє спеціальний транспортний причіп, а на мінному полі машина пересувається за рахунок свого гусеничного рушія.

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив про готовність Оттави надати Україні стрілецьку зброю, включаючи снайперські гвинтівки й інше військове обладнання.

Своєю чергою Великобританія передасть Україні ракети для Військово-Морських сил. Вони допоможуть стримувати агресію Росії у Чорному й Азовському морях.

Польща готує передачу Україні великої партії зброї, включаючи міномети LMP-2017 і гранатомети RPG-40.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини