16 лютого 2022, 16:12

НАТО розпочинає масштабні навчання Sabre Strike біля кордонів України – триває перекидання тисяч військових

У Словаччині відбудуться масштабні навчання Sabre Strike за участю тисяч військових НАТО.

НАТО розпочинає масштабні навчання Sabre Strike біля кордонів України – триває перекидання тисяч військових

Північноатлантичний альянс розпочинає масштабні військові навчання у Східній Європі на тлі концентрації військ РФ біля українського кордону.

Деталі оприлюднило видання Reuters.

Навчання Sabre Strike ("Удар шаблі" – ред.) відбудуться у Словаччині. Вони охоплять 7 східноєвропейських держав, у тому числі країни Балтії, Чехії, Польщі та Німеччини.

Перша частина контингенту військ НАТО була перекинута до Словаччини у ніч проти 16 лютого. Загалом у маневрах планується участь близько 2 тисяч військовослужбовців США та 700 одиниць військової техніки. З боку Словаччини запланована участь 1300 солдатів.

Словацька частина навчань відбудеться у центрі країни – біля міста Зволен. Це приблизно за 300 км від західних кордонів України.

Словаччина стала членом НАТО у 2004 році. На її території не дислокуються іноземні війська Альянсу. Проте на тлі загострення ескалації навколо України влада держави замислилася про постійне розміщення підрозділів для посилення східного флангу Блоку.

Контекст

Починаючи з осені 2021 року, Росія демонстративно перекидає війська до кордону України. За останніми даними, Кремль сконцентрував на своїх західних кордонах понад 150 тисяч військових і велику кількість озброєння, погрожуючи Україні вторгненням. Ризик ескалації оцінюється як високий. Десятки країн світу порекомендували своїм громадянам екстрено покинути українську територію та розпочали евакуацію своїх громадян через російську загрозу.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Росії спростували слова президента Володимира Путіна про обіцянку НАТО.

Ми також писали, що Путін погрожує Північноатлантичному альянсу ядерною війною через Україну.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини