15 лютого 2022, 16:05

"Змін не бачимо", – у CIT спростували заяви Міноборони РФ про відведення військ від кордонів України

Росія не розпочала анонсованого відведення військ від кордонів України.

"Змін не бачимо", – у CIT спростували заяви Міноборони РФ про відведення військ від кордонів України

Офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков анонсував відведення російських військ від кордонів України після закінчення навчань "Союзна рішучість – 2022". Однак поки що нічого подібного не спостерігається.

Про це повідомило російське видання The Insider із посиланням на експертів Conflict Intelligence Team (CIT).

За їх даними, жодного відведення солдатів та озброєння від українських кордонів наразі немає. До того ж останніми днями фіксуються додаткові перекидання військ у прикордонні райони.

"Поки що жодних змін "на землі" ми не бачимо", – повідомили у CIT.

Експерти уточнили, що у бік України продовжують рух додаткові військові колони. Також надходить інформація про підготовку до відправки до України нових підрозділів ЗС РФ.

Частина військ перекидається у райони біля України, що не відносяться до навчань “Союзна рішучість – 2022”. І РФ не дає жодних офіційних пояснень такої своєї активності.

У CIT уточнили, що не знають напевно, чи готує РФ вторгнення на територію України. Там виключають, що нинішня ескалація є “генеральною репетицією” великої війни.

"Чи відбудеться прем'єра, ми... не знаємо", – сказали експерти.

Варто зазначити, що, за даними американської розвідки, на сьогодні РФ сконцентрувала поряд із кордонами України 100 батальйонних тактичних груп. Це близько 175 тисяч солдатів, які готові до вторгнення, а також велика кількість важкої бойової бронетехніки. Ризик ескалації оцінюється як дуже високий.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Міноборони Білорусі дали чітку відповідь про можливий наступ РФ на Україну з їхньої території.

Ми також писали, що у Міноборони України розповіли, як підготуватися до можливого вторгнення РФ.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини