10 лютого 2022, 19:42

Литва анонсувала нову військову допомогу Україні: не лише ЗРК Stinger

Найближчим часом Україна отримає від Литви партію ЗРК Stinger, також планують збільшити кількість військових інструкторів.

Литва анонсувала нову військову допомогу Україні: не лише ЗРК Stinger

У рамках розширення військової допомоги ЗСУ влада Литви анонсувала перекидання в Україну партії зенітно-ракетних комплексів Stinger. Крім цього, на тлі наростальної загрози агресії Кремля буде збільшено кількість іноземних військових інструкторів.

Про це 10 лютого заявила прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте, уточнивши: вона дуже сподівається, що українським військовим не доведеться вступати у бій і застосовувати передану союзниками зброю.

До цього анонсу прем'єр-міністр Литви опублікувала пост, у якому нагадала, що Київ завжди може розраховувати на підтримку її країни.

"Стратегічне партнерство та справжня дружба між Україною та Литвою неодноразово підтверджувалися не лише на словах, а й на ділі", – зазначила Шимоніте.

Нагадаємо, наприкінці грудня стало відомо про намір Литви передати Україні летальну зброю через загрозу вторгнення РФ. Вільнюс не лише вирішив підтримати Київ дипломатичним шляхом, а й робить усе для посилення бойової спроможності української армії.

У січні Вільнюс прийняв рішення про збільшення військової підтримки ЗСУ. Йшлося про нові постачання матеріального та гуманітарного забезпечення для України.

24 січня з'явилася інформація, що за Латвією ПЗРК Stinger виробництва США Україні вирішила надати й Литва. Це питання країни Балтії узгодили з країною-виробником і врегулювали всі юридичні питання.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини