10 лютого 2022, 16:07

Резніков про перекриття Росією Чорного й Азовського морів: "Тактика повзучої окупації"

У Міноборони України закликали світ до сильної відповіді на мілітаристські дії РФ в акваторіях Чорного й Азовського морів.

Резніков про перекриття Росією Чорного й Азовського морів: "Тактика повзучої окупації"

Голова Міноборони України Олексій Резніков назвав блокування Москвою акваторій Чорного й Азовського морів нібито з метою проведення навчань "тактикою повзучої окупації" та заявив, що Кремль продовжує використовувати тимчасово окуповані території як полігон.

Відповідний пост керівник оборонного відомства розмістив на своїй сторінці у Facebook.

Міністр закликав міжнародну спільноту до сильної та згуртованої відповіді на мілітаристські дії Росії у Чорноморському й Азовському регіонах. Інакше російська сторона може повторити подібні маневри у будь-якому іншому куточку світу.

За словами Резнікова, якщо російським кораблям заборонять заходити до портів цивілізованих держав, Кремль усвідомить ціну своєї агресії.

Таким чином міністр оборони прокоментував заяву МЗС України, у якій йдеться про те, що станом на 10 лютого РФ продовжує деструктивну політику, спрямовану на підрив безпеки в акваторіях Чорного й Азовського морів. Під приводом навчань російська сторона перекрила південно-західну частину Чорного моря та майже весь південь Азовського моря. Ці райони закриваються на період із 13 по 19 лютого у зв'язку з проведенням ракетних та артилерійських стрільб. Своїми діями РФ вкотре порушує норми міжнародного права, обмежуючи свободу судноплавства у зазначеному регіоні.

Раніше ЗМІ писали про розроблений у Кремлі план блокади українських портів, спрямований на погіршення соціально-економічної ситуації в Україні.

Нагадаємо, цього тижня повідомлялося про захід у Чорне море групи десантних кораблів Північного та Балтійського флотів РФ.

Крім того, до району Азовського моря перекинуто швидкохідні патрульні катери "Раптор", здатні перевозити до 20 десантників.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини