4 лютого 2022, 16:08

"Український дрон", перехоплений у Білорусі, виявився російським "Орланом"

Дрон-розвідник, який був "примусово посаджений" військовими Білорусі наприкінці січня, виявився не українським, а російським.

"Український дрон", перехоплений у Білорусі, виявився російським "Орланом"

Білорусь була викрита у створенні фейку проти України. Безпілотник-розвідник, про захоплення якого повідомили білоруські військові, виявився російським.

Про це у Facebook написав посол України у Білорусі Ігор Кизим.

"Йдеться про безпілотники "Орлан", які є лише на озброєнні Росії та Білорусі", – заявив дипломат.

Це стало відомо завдяки сюжету білоруського державного каналу, що показав кадри перехопленого БПЛА.

Кизим зазначив, що подібні інциденти заведено вирішувати на рівні прикордонних служб, є відповідний порядок дій згідно з двосторонніми договорами. Проте Мінськ їх проігнорував, винісши історію на публіку. Посла України демонстративно викликали "на килим" у МЗС Білорусі, де на нього вже чекали білоруські журналісти з питаннями про "шпигунство".

"Вважаю це наперед спланованою провокацією", – написав посол.

Він припустив, що це пов'язано з переговорами нового посла РФ у Білорусі Бориса Гризлова з самопроголошеним президентом країни Олександром Лукашенком. Дипломат вважає, що останній таким чином міг імітувати загрозу з півдня, щоб щось випросити у Москви.

Зазначимо, що, за версією Мінська, перехоплений БПЛА нібито є українським Spectator M1. Проте той дрон, який показали у своєму сюжеті білоруські ЗМІ, дуже відрізняється від української розробки. Найбільше він справді схожий на “Орлан”.

Варто додати, що "Орлани" Росія активно використовує у війні проти України на Донбасі. За допомогою цих БПЛА вона веде розвідку та коригує вогонь.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у МЗС України відповіли Білорусі на збитий "український безпілотник".

Ми також писали, що російські "Орлани" почали ефективно тиснути на український РЕБ на Донбасі.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини