3 лютого 2022, 17:51

Росія перекидає до Азовського моря швидкохідні катери "Раптор"

Тим часом до Середземного моря увійшли великі десантні кораблі Північного та Балтійського флотів.

Росія перекидає до Азовського моря швидкохідні катери "Раптор"

Російська Федерація на тлі зосередження військ біля кордонів України на суші здійснює також передислокацію морської військової техніки: швидкохідні патрульні катери "Раптор" прямують із Балтійського регіону ближче до українських кордонів.

У соцмережах опубліковано кадри, на яких показано, як зазначені катери везуть наземним транспортом до Азовського моря.

Патрульні кораблі проєкту 03160 "Раптор" розроблено концерном "Калашников". Вони здатні перевозити до 20 десантників на швидкості до 88 км/год.

Водночас у Середземне море увійшло угруповання великих десантних кораблів Північного та Балтійського флотів. В оборонному відомстві РФ стверджують, що судна візьмуть участь у тренувальних маневрах. Тут же 24 січня стартували навчання Північноатлантичного альянсу Neptune Strike 2022. Деякі аналітики припускають, що частина цих кораблів може бути перекинута до Чорного моря до берегів анексованого Криму.

Нагадаємо, напередодні телеканал CNN опублікував супутникові знімки, що свідчать про підозрілі зміни у розташуванні російських військ, розміщених у прикордонних з Україною районах: укриття для особового складу помічені практично у кожному місці дислокації російських військових у Білорусі, анексованому Криму та на заході РФ.

Раніше у США опублікували мапу концентрації підрозділів російської армії біля України, з якої випливає, що потенційне вторгнення може розпочатися з території РФ, Білорусі, Криму та Придністров'я.

За даними Міноборони України, станом на кінець січня біля українських кордонів знаходиться російське угруповання військ чисельністю близько 130 тисяч людей. Це на 20 тисяч більше, ніж у січні.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини