2 лютого 2022, 20:58

З військами РФ біля кордонів України відбулися підозрілі зміни – з'явилися докази

Укриття для особового складу помітили майже на кожному місці дислокації російських військ у Білорусі, Криму та на заході РФ.

З військами РФ біля кордонів України відбулися підозрілі зміни – з'явилися докази

Російські війська, що дислокуються у західній частині РФ, Білорусі й окупованому Криму, підвищили загальний рівень готовності. Відбувається розширення наявних російських військових полігонів і гарнізонів у радіусі 240 км від кордонів України.

Про це пише CNN із посиланням на супутникові знімки компанії Maxar.

За офіційною інформацією, російські війська увійшли до Білорусі для проведення масштабних військових навчань, запланованих на середину лютого.

У компанії стверджують, що останні знімки показують нову фазу активності Росії: якщо раніше у місцях дислокації військ спостерігалася незначна кількість приміщень для додаткового персоналу, то зараз практично у кожному місці дислокації є військові намети й укриття для особового складу.

"Це свідчить про те, що підрозділи тепер супроводжуються додатковими військами та підвищили свій загальний рівень готовності", – йдеться у матеріалі.

Компанія порівняла знімки одного з військових таборів у Новоозерному у Криму, зроблені у вересні та наприкінці січня. На фото зафіксовано значне збільшення активності, зокрема поява нових наметів.

Знімки демонструють готовність табору прийняти додаткові війська, хоча на цей час немає свідчень прибуття нових військових.

Фото також показують, що військові навчання, включаючи стрільби з бойової артилерії, відбуваються на багатьох полігонах. На знімку продемонстровані вирви від ударів на двох полігонах у Росії: Погоново та Персіановському.

Тим часом на знімку полігону Осиповичі у центральній частині Білорусі показано розміщення балістичних ракет малої дальності "Іскандер".

Раніше співробітники Інституту вивчення війни у Вашингтоні опублікували мапу зосередження російських військ, яка свідчить про те, що наступ Росії на Україну може розпочатися безпосередньо з російської території, Білорусі, Придністров'я й окупованого Криму.

Влада України своєю чергою наполягає: сьогоднішня ситуація біля українських кордонів не відрізняється від тієї, що спостерігалася навесні минулого року.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що не існує достовірних дат потенційного російського вторгнення. Українська сторона готова швидко реагувати на ситуацію, що змінюється.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини