2 лютого 2022, 20:34

Британські "Тайфуни" піднялися на перехоплення російських Ту-95 і Ту-142

Російські військові літаки не заходили до суверенного повітряного простору Великобританії.

Британські "Тайфуни" піднялися на перехоплення російських Ту-95 і Ту-142

Винищувачі Typhoon ВПС Великобританії піднялися на перехоплення чотирьох військових літаків Росії, що наближалися до кордонів Сполученого Королівства. Йдеться про два російські стратегічні бомбардувальники "Ту-95" і два далекі протичовнові літаки "Ту-142", пише Sky News.

Британські винищувачі підняли із шотландської авіабази Лоссимут. "Тайфуни" супроводжував літак-заправник Voyager, котрий стартував з авіабази Брайз-Нортон в англійському графстві Оксфордшир.

У ВПС Великобританії уточнили, що перехоплення здійснювалося за межами зони інтересів країни, російські літаки не заходили до суверенного повітряного простору Королівства.

У ВПС Королівства також розповіли, що вони регулярно перехоплюють і супроводжують російські літаки, що прямують через міжнародний повітряний простір у зоні інтересів Великобританії.

Сфера інтересів включає міжнародний повітряний простір, за який британська сторона несе певну відповідальність.

Своєю чергою суверенний повітряний простір – це простір безпосередньо над територією держави.

У ВПС Великобританії додали, що тісно взаємодіють із союзниками по НАТО у спостереженні за такими літаками.

Раніше повідомлялося, що військовий корабель ВМФ Великобританії вперше із закінчення Холодної війни зіткнувся з російським підводним човном. Інцидент стався наприкінці 2020 року.

Тим часом НАТО у грудні 2021 року показало перехоплення російських винищувачів "Су-30СМ" і "Су-24М" у Балтійському морі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини