28 січня 2022, 15:08

Резніков зробив заяву на тлі "панічних настроїв" через зростання кількості військ РФ біля кордону з Україною

Загальна кількість військових РФ разом із морським та авіаційним компонентом поблизу України налічує близько 130 тисяч, що на 20 тисяч більше, ніж у грудні.

Резніков зробив заяву на тлі "панічних настроїв" через зростання кількості військ РФ біля кордону з Україною

У п'ятницю, 28 січня, газета Wall Street Journal (WSJ) із посиланням на неназваних представників західних оборонних відомств повідомила, що Росія відправила медичні підрозділи до кордону України та це нібито виводить РФ на рівень готовності до нападу, якого вона не досягала у минулому.

Хоча ці кроки ще не означають, що напад неминучий, вони посилили суперечки серед західних союзників щодо намірів президента Росії Володимира Путіна стосовно України, зазначає WSJ.

За даними газети, США та європейські союзники, особливо Німеччина та Франція, роблять різні висновки на основі одних і тих самих розвідданих.

Водночас Euractiv із посиланням на джерела у Північноатлантичному альянсі пише, нібито у НАТО визнають, що Росія не планує вторгнення в Україну. Там вважають, що для цього Росії знадобилося б набагато більше військ, аніж зараз зосереджено на кордоні.

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що поблизу нашого кордону "станом на цей час не спостерігається жодних явищ або дій військового характеру, які б помітно відрізнялися від того, що відбувалося навесні минулого року перед Великоднем". Різниця у чисельності тоді й зараз практично непомітна.

Водночас зросла інтенсивність гібридних заходів, насамперед інформаційних, які негативно впливають на макроекономічну ситуацію.

Резніков запевнив, що Збройні сили України готові до відсічі та наступу ворога. Він закликав усіх зберігати спокій.

"Панічні настрої справді у деяких головах палають, і це життя, це людська психологія. Я вас усіх прошу, без істерії, без паніки, зберігайте спокій: це найпотужніша зброя українського народу. ЗСУ до відсічі та наступу ворога готові", – додав міністр.

Нагадаємо, Резніков прокоментував дані про напад армії РФ найближчими днями.

Раніше міністр оборони України розповів про важливі наслідки єдиного застосування на Донбасі БПЛА Bayraktar TB2.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини