27 січня 2022, 19:14

Між двома країнами-членами ОДКБ спалахнули бойові дії на кордоні

У четвер між прикордонниками Киргизстану та Таджикистану сталася перестрілка, сторони застосовували гранатомети та міномети.

Між двома країнами-членами ОДКБ спалахнули бойові дії на кордоні

У четвер, 27 січня, на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном двома державами, що входять до складу Організації Договору про колективну безпеку – військового союзу, де чільну роль відіграє Росія, спалахнули бойові дії. 

Прикордонна служба Киргизстану звинуватила таджикистанську сторону у застосуванні гранатометів і мінометів. Причиною перестрілки стало перекриття військовими Таджикистану автомобільної дороги, що сполучає киргизькі міста Ісфану та Баткен.

За версією таджикистанської сторони цьому передувало те, що машини таджикистанців закидали камінням.

Сторони вступили у переговори, після чого ситуацію тимчасово вдалося стабілізувати, проте обстановка різко погіршилася: таджикистанські прикордонники відкрили вогонь по військовослужбовцях ЗС Киргизстану.

Здебільшого перестрілки ведуться у місцевостях Торт-Кочо та Чир-Добо. Жителі прикордонних населених пунктів обох держав евакуюються.

Генсек ОДКБ Станіслав Зась звернувся до протиборчих сторін і закликав їх до негайного припинення вогню. Він висловив сподівання, що керівництва Киргизстану та Таджикистану зможуть дійти компромісу, щоб залагодити цей прикордонний конфлікт.

Внаслідок бойових дій частина Баткенського району Киргизстану залишилася без світла – обірвано лінію електропередач Баткенської РЕМ.

За інформацією Sputnik Таджикистан, кількість постраждалих під час боїв зросла до шести людей. Усі вони є громадянами Таджикистану.

Наразі перестрілка між військовими обох держав триває. На місце конфлікту стягують додаткові сили. Своєю чергою представники влади республік ведуть переговори.

Нагадаємо, у липні на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном, біля Кум-Мазар Баткенського району, стався інцидент зі стріляниною. Приводом до конфлікту стало те, що жителі прикордонного таджикистанського села вийшли на лінію кордону та без погодження із суміжною стороною почали проводити заходи щодо очищення піску з ділянки кордону.

У тому ж місяці між прикордонниками двох країн сталася стрілянина у районі перевалу Науміна у Баткенській області.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини