25 січня 2022, 08:08

Пентагон підготував тисячі солдатів для перекидання до Європи через загрози Кремля

Оборонне відомство США привело 8,5 тисячі військових у стан підвищеної готовності для перекидання в Європу для посилення НАТО.

Пентагон підготував тисячі солдатів для перекидання до Європи через загрози Кремля

Американські війська, які можуть бути перекинуті до Східної Європи, приведені у стан підвищеної бойової готовності. Пентагон не називає конкретних підрозділів, однак у ЗМІ з'явилися припущення, що, можливо, будуть задіяні сили 82-ї повітряно-десантної дивізії, пише "Інтерфакс".

Представник Пентагону Джон Кірбі 24 січня підтвердив інформацію, що Міністерство оборони США привело у стан підвищеної готовності 8,5 тисячі військових, які у разі потреби будуть перекинуті до Європи.

Рішення про направлення військовослужбовців до ЄС поки що не ухвалено. Наразі йдеться виключно про підвищення їхньої готовності. За словами Кірбі, відправка військового контингенту можлива на запит НАТО "або в інших ситуаціях".

Представник Пентагону наголосив, що поки що у США не фіксують ознак деескалації з боку РФ. Росія продовжує нарощувати сили біля кордонів України, зокрема, з боку Білорусі.

Однак з американського боку також не має конкретних даних про можливий наступ, тому приведення у стан підвищеної готовності не обмежено у часі.

При цьому ці заходи не означають, що США визнали поразку дипломатії та готові перейти до більш радикального сценарію.

Як повідомлялося раніше, 23 січня Україна одержала другу партію військової допомоги від США. Літак доставив понад 80 тонн зброї для посилення ЗСУ.

А секретар РНБО Олексій Данилов попередив, що у разі повномасштабного вторгнення російської армії на територію України ЗСУ матимуть право завдавати ударів по Російській Федерації.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини