21 січня 2022, 14:38

Два борти ВПС США RQ-4 Global Hawk і RC-135W вирушили на Донбас

У небі над Донбасом було помічено два розвідувальні літаки ВПС Сполучених Штатів.

Два борти ВПС США RQ-4 Global Hawk і RC-135W вирушили на Донбас

Збройні сили Америки продовжують активну розвідку на Сході України. У п'ятницю, 21 грудня, в український повітряний простір зайшли два розвідувальні борти ВПС США.

Про це стало відомо завдяки даним ресурсу Flightradar24, який відстежує польоти авіації у всьому світі.

В Україну зайшов висотний розвідувальний дрон RQ-4 Global Hawk. Він залетів на територію країни із західної частини окупованого Криму, долетів до північного кордону, після чого вирушив моніторити лінію дотику на Донбасі.

Літак відстежував ситуацію в ОРДЛО та на території РФ, що межує з Росією, за допомогою системи спостереження та розвідки HISAR. Він здатний сканувати та виявляти, у тому числі рухомі, цілі у радіусі 100 км.

В Україну влетів і літак радіоелектронної розвідки RC-135W. Він пройшов через захід країни, пролетів над Києвом, після чого вирушив моніторити ситуацію на Донбасі та на адмінкордоні з анексованим Кримом.

Варто зазначити, що з осені 2021 року аваїція країн НАТО із дозволу Києва активно присутня у повітряному просторі України. Пов'язано це із масштабною концентрацією військ РФ на українському кордоні. Росія вже перекинула угруповання загальною чисельністю понад 100 тисяч солдатів. Ризик нового вторгнення оцінюється як високий.

Раніше США відправили до Донбасу літак бойового управління та цілевказівки.

Ми також писали, що у Києві приземлився військово-транспортний літак США Boeing C-17.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини