21 січня 2022, 09:20

У США підготували для України законопроєкт щодо ленд-лізу, популярний у роки Другої світової війни

У США згадали практику ленд-лізу у роки Другої світової війни та внесли новий законопроєкт щодо України.

У США підготували для України законопроєкт щодо ленд-лізу, популярний у роки Другої світової війни

Сенатор-демократ Джин Шахін (штат Нью-Гемпшир) надала новий законопроєкт про ленд-ліз для України, який має полегшити постачання зброї до країни. Така практика була популярна у роки Другої світової війни, коли Вашингтон постачав зброю й інший стратегічний матеріал союзникам з антигітлерівської коаліції, включаючи СРСР.

Новий документ дозволить президенту США швидше укладати та підписувати угоди щодо постачання озброєння Україні, інформує сайт сенатора Шахін.

Відомо, що така ініціатива з'явилася у сенатора після поїздки американської делегації до Києва минулого тижня. Це далеко не єдиний законопроєкт, який сенатори розробляють із початку року, щоб допомогти Україні у боротьбі з російською агресією.

Новий законопроєкт передбачає, що будь-яка військова техніка, надана Україні, призначатиметься для захисту країни від російського вторгнення. Також він вимагатиме від президента США прискорити процедуру доставлення військової техніки до України (в оренду або по ленд-лізу). До того ж будь-яка кібератака з боку Росії на Україну розглядатиметься як збройне вторгнення.

Термін дії закону передбачається доти, доки Росія не відведе свою військову техніку від українського кордону.

Раніше у Міноборони Чехії заявили про повну готовність розпочати постачання зброї Україні.

Нагадаємо, що, згідно зі ЗМІ, Держдеп США дав добро країнам Балтії розпочати постачання в Україну зброї американського виробництва на випадок вторгнення Росії.

Також ми повідомляли, що Латвія готова надати Україні не лише оборонну зброю, а й летальну.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини