19 січня 2022, 14:07

За 90 км від Київської області помітили російську військову техніку

Російська військова техніка, що прибула до Білорусі, знаходиться лише за 200 км від Києва.

За 90 км від Київської області помітили російську військову техніку

Напередодні стало відомо, що Білорусь вирішила терміново провести незаплановані раніше військові навчання спільно з Росією. Диктатор Лукашенко заявив, що останнім часом він спостерігає пересування ЗСУ на кордоні з Білоруссю.

18 січня у Мережі почали з'являтися фото та відео, на яких можна було побачити переміщення російської військової техніки до Білорусі для навчань. Ресурс CIT повідомляє, що на станції Речиця на Гомельщині вивантажили системи залпового вогню "Ураган".

Пізніше журналіст Майкл Шелдон виклав знімки, що доводять присутність у Гомельській області установок "Ураган". Користувач соцмережі danvan71 виклав ролик пересування російської військової техніки у районі, де немає полігонів і він не значиться у рамках навчань "Союзна рішучість – 2022". Техніка знаходиться за 90 км від Київської та за 40 км від Чернігівської областей.

Близькість російської військової техніки біля кордону з Україною наштовхує на думку, що Росія хоче захопити Київ, щоб змінити керівництво країни. Таку думку на початку тижня висловили журналісти американського телеканалу CNN.

Всі значні адмінбудівлі Києва знаходяться на західному березі Дніпра, що дає можливість, у разі наступу з Півночі, не долати водну перешкоду, як у випадку з російсько-українським кордоном.

Експерти ще до кінця не змогли визначити, яка кількість військової техніки та військовослужбовців Росії та Білорусі буде залучена до навчань. 

Користувач OSIN виклав у Мережу карту та показав радіус дії двох дивізіонів С-400, які вже знаходяться на території Білорусі.

Також у Мережі пишуть, що реактивні установки "БМ-27" помітили у районі Мінська, Гомеля та Речиці.

Одночасно з цими подіями у МЗС Росії вже другий день продовжують заявляти, що Москва не має планів щодо вторгнення в Україну.

Раніше, 18 січня, спікер Держдуми Росії Володін заявив, що це НАТО, а не РФ збирається "окупувати" Україну, перетворивши її на військову базу та плацдарм для наступу на Росію.

Нагадаємо, блогери виклали у Мережу кадри російської військової техніки, яка прямує до Білорусі для військових навчань. Експерти заявили, що Росія може оточити Україну з трьох сторін.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини