18 січня 2022, 13:10

Росія хоче оточити Україну з трьох сторін – до Білорусі перекидається військова авіація

Росія практично оточила Україну з трьох сторін, і лише західна територія примикає до ЄС.

Росія хоче оточити Україну з трьох сторін – до Білорусі перекидається військова авіація

З 10 по 20 лютого у Білорусі пройдуть спільні з Росією військові навчання "Союзна рішучість - 2022". Напередодні у Мережі було показано нові кадри, на яких можна побачити перекидання російської армії до Білорусі.

Журналісти Крістофер Міллер і Роб Лі виклали на своїх сторінках у Twitter пости та ролики з пересуванням російської армії до Білорусі. При цьому Міллер наголосив, що у лютому російська армія оточить Україну з усіх трьох сторін, окрім західної частини, яка межує з ЄС.

Український блогер Олександр Коваленко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що у рамках навчань "Союзна рішучість - 2022" Росія перекине 12 винищувачів "Су-35", один дивізіон ЗРПК "Панцир-С" і два дивізіони ЗРК "С-400".

Блогер заявив, що таке розставляння сил ворога вносить серйозні ризики для української ППО. Проте блогер зауважив, що ЗСУ давно готові до атаки з повітря.

Перекидання військової техніки до Білорусі прокоментував і заступник глави Міноборони Росії Фомін.

Про перекидання російської армії до Білорусі стало відомо сьогодні, 18 січня. Навчання були несподіванкою для України. У РФ заявили, що перший етап перекидання військ триватиме до 9 лютого.

ржд pic.twitter.com/2TzphyIlGV

— IgorGirkin (@GirkinGirkin) January 18, 2022

Напередодні самопроголошений президент Білорусі Лукашенко заявив, що Україна вздовж кордону накопичує війська. Саме на цьому фоні й було оголошено позапланові з Росією військові навчання.

Zvezda video showing Russian equipment preparing to move to Belarus for the upcoming exercise, including Typhoon-K MRAPs, PP-2005 pontoon bridges, BMP-2, MT-LB, among other equipment. They confirm Eastern Military District units are going to Belarus. 603/https://t.co/uwzP0mx2O2 pic.twitter.com/Y2OjwvMHmG

— Rob Lee (@RALee85) January 18, 2022

Експерти не виключають, що у Білорусі готують провокації на кордоні, щоб розпочати з Україною бойові дії. Росія поступово втягує Білорусь у свої політичні ігри за заздалегідь розробленими сценаріями, як це було у Казахстані на початку 2022 року. При цьому звичайні білоруси війни не хочуть, але їм доведеться воювати, якщо такий наказ віддасть Лукашенко.

Раніше ми повідомляли, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вирішив прокоментувати постійні заяви Росії про "гарантії безпеки".

Нагадаємо, Дмитро Гордон не сумнівається, що Путін не збирається вторгатися до України. Президент Росії завжди "біжить з поля бою", щойно запахне "смаженим".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини