17 січня 2022, 20:19

ЗМІ з'ясували, які саме вертольоти отримають ЗСУ від США

Преса розкрила, що українська армія отримає від США авіатехніку, яка була призначена для військ іншої країни.

ЗМІ з'ясували, які саме вертольоти отримають ЗСУ від США

ЗСУ повинні будуть отримати вертольоти Мi-8МТВ і Мi-17В5, інформує Defence Blog.

За даними видання, Штати передадуть українським військам "вертушки", які раніше призначалися колишнім ЗС Афганістану. Так, американські військові мають намір надати для українських колег один Мі-8МТВ і п'ять одиниць Мі-17В5.

За планом перша партія авіатехніки прибуде в Україну вже цієї весни. Відомо, що близько 20 "вертушок" класу Mi 8/17 ЗС Афганістану зараз розташовані за межами цієї країни, та їх доля поки що залишається невідомою.

Раніше повідомлялося, що авіацію завозять на одну військову базу. У 309-й групі аерокосмічного обслуговування та відновлення ЗС США поряд з Аризоною з'являється все більше вертольотів.

Ці повітряні "машини" могли застосовувати під час евакуації афганських правителів і військовослужбовців у такі сусідні держави, як Узбекистан і Таджикистан. До того ж в Україні на технічній експлуатації перебуває кілька вертольотів, зокрема Mi-17B-5.

Також найближчими місяцями НАТО перевезе з Мексики до Одеси багатоцільові "вертушки" Мі-17. Поки що агенція Альянсу з підтримки та постачання шукає підрядника для організації транспортування авіатехніки з Мексики в Україну.

Три "крилаті машини" мають доставити до Одеси кораблем. Поки невідоме завдання постачання цих вертольотів. Ймовірно, їх доставлять на ремонт.

Нагадаємо, раніше зазначалося, що армія США може поставити для ЗСУ HMMWV із новою ракетною установкою, ефективною у боротьбі з російською технікою.

Минулого тижня наші танкісти здійснили заняття у зоні операції Об'єднаних сил на Донбасі під прапорами УПА.

До речі, Росія перекидає "Іскандери" з ракетами у бік України з Далекого Сходу.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини