14 січня 2022, 09:02

Стало відомо, як відбуватиметься підготовка українців до національного спротиву

Кабінет Міністрів затвердив порядок організації та здійснення загальновоєнної підготовки громадян до сталого опору агресору.

Стало відомо, як відбуватиметься підготовка українців до національного спротиву

Напередодні головком ЗСУ Валерій Залужний виступив на засіданні НАТО, де розповів начальникам генштабів країн-членів Альянсу про загрозу нового витка російської агресії проти України. Він запевнив, що українська армія готова до будь-яких сценаріїв. У ході зустрічі обговорювалася активність військ РФ біля українських кордонів і на окупованих територіях Криму та Донбасу.

У зв'язку з ймовірністю атаки Росії Кабінет Міністрів затвердив порядок організації та здійснення загальновоєнної підготовки українців до національного спротиву. Закон уже набув чинності.

Про це повідомляє Діалог.UA з посиланням на ухвалу Кабміну №1443.

Згідно з документом від 29 грудня 2021 року, таку підготовку проходять громадяни допризовного та призовного віку, військовозобов'язані, резервісти й інші категорії громадян, які виявили бажання долучитися до національного спротиву.

Загальновоєнна підготовка громадян здійснюється у мирний час і в особливий період, щоб суспільство було готове до сталого опору ворогові. Вона поділятиметься на початкову та базову.

Початкова підготовка здебільшого має теоретичний характер. Вона стане частиною Державного стандарту середньої та вищої освіти у навчальних закладах усіх видів (починаючи зі старших класів загальноосвітніх шкіл).

Базова підготовка матиме практичний характер. Пройшовши її, громадяни зможуть виконувати завдання навіть у бойових умовах.

Під час такої підготовки українці отримають:

первинні знання, вміння та навички поводження зі зброєю та її застосування (в т. ч. користування саморобними вибуховими пристроями);

навички дій на полі бою (пересування й орієнтування на місцевості);

навички надання домедичної допомоги, первинної психологічної допомоги (і самодопомоги).

Відповідальність за організацію загальновійськової підготовки покладається на Міністерство освіти разом із Міністерством оборони.

Раніше Міноборони опублікувало детальну інструкцію для українок, яким необхідно стати на військовий облік.

Своєю чергою заступник голови відомства Ганна Маляр пояснила, що військовий облік не є мобілізацією чи призовом.

Нагадаємо, на тлі нарощування з боку Росії військової могутності на кордоні з Україною колишній депутат від "Народного фронту" Андрій Левус запустив у Мережі флешмоб "Українці чинитимуть опір". Пізніше до флешмобу приєдналися політики, діячі культури та пересічні українці.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини