8 січня 2022, 09:48

NYT повідомила про оточення України з трьох сторін військами РФ – карта

Російські війська поблизу українських кордонів становлять загрозу ескалації конфлікту та "відкриття нового фронту".

NYT повідомила про оточення України з трьох сторін військами РФ – карта

Раніше командувач ООС Олександр Павлюк пояснив, чому Росія хоче оточити Збройні сили України, а не атакувати в лоба.

Військовий контингент Росії оточив Україну із трьох сторін. Газета The New York Times наголошує на тому, що через це столичний регіон нашої країни опинився у небезпечному становищі.

За даними видання, значну кількість військових РФ відправлено до північних районів неподалік кордону України, зокрема у Клинці – у місце, де сходяться український, білоруський і російський кордони. Ці позиції розміщені у межах легкої досяжності Києва.

Опубліковано відповідну карту військового нарощування РФ, створену на основі даних від українських і західних джерел, незалежних військових експертів та супутникових даних. На ній вказано рід військ, їх чисельність, різновиди техніки у різних місцях.

За минулий рік Росія перекинула до районів поблизу окупованого Донбасу додаткові батальйонні тактичні групи.

Три групи розташовані неподалік Воронежа. Ще одна – у районі Волгограда, дві – біля кордону з окупованими територіями Донеччини та Луганщини. Ці війська, зазначає NYT, можуть становити серйозну загрозу у разі проведення воєнної операції.

Крім того, ще є розташування військових біля міста Коренівська (Краснодарський край, лише артилерія) та на території окупованого Криму.

Газета зазначає, що з огляду на дані спецслужб США Кремль розробив операцію із залученням 175 тисяч військових.

Раніше повідомлялося, що у Міноборони Росії заявили: у 2022 році збираються підвищити боєздатність повітрянодесантних військ. З цією метою буде обладнано одразу два нові військові полігони й один із них на території окупованого Криму.

Нагадаємо, як розповів керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, наступ Росії може початися з авіаударів і ракетного обстрілу по складах боєприпасів і силах, що знаходяться в окопах.

Останні новини