7 січня 2022, 11:01

Командувачем угрупованням військ РФ у Казахстані призначено генерала Сердюкова з бази "Миротворця"

Керуватиме російськими "миротворцями" у Казахстані командувач ПДВ РФ Андрій Сердюков, який може бути причетний до агресії проти України.

Командувачем угрупованням військ РФ у Казахстані призначено генерала Сердюкова з бази "Миротворця"

Командувач ВДВ РФ генерал-полковник Андрій Сердюков очолив угруповання російських військ, яке перекинуто в охоплений протестами Казахстан для підтримки режиму Касима-Жомарта Токаєва.

Інформацію підтвердив журналістам офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков.

"Керувати діями миротворчих сил ОДКБ у Республіці Казахстан призначено командувача Повітряно-десантними військами генерал-полковника Андрія Сердюкова", – сказав Конашенков.

Він уточнив, що всі бійці ЗС РФ, яких перекидають у Казахстан, "мають реальний бойовий досвід".

На територію Казахстану перекинуто дивізію та дві бригади ПДВ РФ: 98-му, 31-шу та 45-ту.

Командувач угруповання військ РФ може бути причетний до російської агресії проти України. Про це пише український "Миротворець". Генерал-полковник родом із Ростова-на-Дону, що поруч з українськими кордонами.

"За його вказівкою та за його безпосередньою участю здійснювалося планування агресії проти України, перекидання сил для вторгнення на територію України та їх постачання", – пише "Миротворець".

Генерал-лейтенант Сердюков 4 жовтня 2016 року був призначений командувачем ПДВ, а у 2020 році указом президента РФ Володимира Путіна йому було присвоєно звання Героя Російської Федерації. Не виключено, що це підвищення стало нагородою за дії проти України.

Сердюков також брав участь у бойових діях на Північному Кавказі та робив марш-кидок із захопленням аеропорту у Косово.

Контекст

Ввечері 5 січня президент охопленого протестами Казахстану Касим-Жомарт Токаєв повідомив, що звернувся до ОДКБ за допомогою у "наведенні порядку". Основою "миротворчих" сил стали війська РФ і Білорусі. Їх перекидання вже почалося.

Раніше МВС Казахстану назвало кількість вбитих і поранених в операції із "зачистки" країни від протестувальників.

Ми також писали, що Лукашенко закликав протестувальників у Казахстані "стати на коліна перед військовими".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини