5 січня 2022, 12:05

Україна отримала від Туреччини найновішу систему бойового управління ADVENT

Турецька компанія HAVELSAN відправила в Україну новий бойовий комплекс ADVENT.

Україна отримала від Туреччини найновішу систему бойового управління ADVENT

5 січня у ЗМІ повідомили новину про те, що турецька компанія HAVELSAN відправила в Україну новий бойовий комплекс ADVENT. Система дозволяє оперативно діяти при використанні відразу кількох одиниць бойової техніки, включаючи кораблі, підводні човни, літаки та наземну техніку.

Про те, що Україна отримає систему ADVENT, стало відомо із новорічного ролика, в якому один із керівників компанії HAVELSAN зробив анонс, передає ресурс TurDef.

У ролику також було розказано про саму систему та про те, хто її створював.

В "оперативному ЗСУ" повідомляють, що найновіша система, швидше за все, буде встановлена на новому корветі Ada, який ще будують.

Система ADVENT отримала архітектуру, яка сприяє швидкому, а головне, правильному прийняттю рішень командування. Система діє не одна, а у комплексі. Її можна інтегрувати у надводні, підводні, повітряні та наземні платформи. У цьому випадку вона діятиме як єдина ланка.

Завдяки системам підтримки рішень ADVENT має архітектуру, яка сприяє швидкому та правильному процесу прийняття рішень її користувачем і забезпечує гнучку структуру у використанні нової зброї та датчиків. Система була розроблена у вигляді модульної структури, що підходить для багатозадачних профілів й інших типів платформ.

У наші дні систему активно використовують у ВМС Туреччини та вона встановлена на кількох бойових кораблях (корвет Ada, десантний корабель Anadolu, фрегати Barbaros й Istanbul, а також корабель спецпризначення Ufuk).

Нова система поставляється Туреччиною і до Пакистану.

Раніше у Туреччині презентували безпілотник-сапер, озброєний лазерною зброєю. Його використовуватимуть для розмінування.

Нагадаємо, у грудні 2021 року стало відомо, що Туреччина передасть Україні 20 Bayraktar на тлі стягування російських військ до кордону з Україною.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини