23 грудня 2021, 16:11

"Танк знаходився на відстані 1,5 км", – Цаплієнко розповів деталі удару "Джавеліном" на Донбасі

ЗСУ продемонстрували нездатність російських "козирків" захистити танки від попадання снаряда ПТРК "Джавелін" у башту.

"Танк знаходився на відстані 1,5 км", – Цаплієнко розповів деталі удару "Джавеліном" на Донбасі

Український військовий журналіст телеканалу "1+1" Андрій Цаплієнко розповів нові подробиці про перше застосування американського переносного протитанкового ракетного комплексу (ПТРК) "Джавелін" під Маріуполем у районі проведення ООС на Донбасі.

У своєму телеграм-каналі журналіст наголосив, що українські піхотинці провели стрільбу по цілі в умовах, максимально наближених до бойових.

"Перші пуски "Джавелінів" у зоні ООС на Донбасі. Це не бойові дії, а навчання українських протитанкістів на одному з полігонів Приазов'я. На мій погляд, це не просто навчання, а випробування американських протитанкових систем в умовах, наближених до реальних. Мінусові температури. Сильний вітер. Танк умовного супротивника знаходився нібито на незначній для ПТРК відстані 1,5 км, проте візуального контакту з ціллю не було. Броньована машина була захована за складками місцевості й, за умовами навчань, вела вогонь по українських військових із закритої позиції", – наголосив Цаплієнко.

За словами журналіста, одним із головних підсумків стала наочна демонстрація нездатності російських "козирків" захистити бронетехніку від попадання снаряда ПТРК у верхню півсферу танка, а саме у башту.

"І, головне, над баштою, менш незахищеною частиною машини, була наварена протикумулятивна сітка. Схожа на металеві "авоськи" над баштами російських танків, які готують у Ростовській і Воронезькій областях до вторгнення на територію України. Було зроблено кілька пусків. Ракети легко вийшли на ціль і вразили її зверху саме у башту, навіть не помітивши протикумулятивний екран, тобто "Джавеліни" показали майже стовідсоткову ефективність", – зазначив журналіст.

Раніше з'явилося перше офіційне підтвердження застосування ЗСУ "Джавелінів" на Донбасі. В етері мовника було показано відео, зняте на позиціях українських військових: армійці зробили постріл із ПТРК, застосування якого побоюються російські військові експерти. Комплекси можуть знищувати танки та важку бронетехніку супротивника на відстані до 5 км.

Раніше Олтмен зазначив, що отримав відомості про перше бойове застосування українськими військовими "Джавелінів" від керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова, з яким напередодні записав інтерв'ю під час візиту українського розвідника до Сполучених Штатів.

Ризик нового військового вторгнення Росії в Україну вкрай високий, вважає американська розвідка. Кремль може спробувати захопити нові території України. За даними джерел у США та ЄС, розвідка закликає до "економічних і військових заходів", які допоможуть утримати Кремль від необачного кроку. У США серйозно ставляться до нової концентрації військ на українському кордоні. Там вважають, що у Кремлі ще не ухвалили остаточного рішення про нову агресію, але такий варіант цілком можливий.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини