23 грудня 2021, 15:48

Вдруге за місяць: біля окупованого Криму помітили літак-розвідник RC-135V Rivet Joint

Літак RC-135V Rivet Joint ВПС Великобританії увійшов до повітряного простору України у районі окупованого Криму.

Вдруге за місяць: біля окупованого Криму помітили літак-розвідник RC-135V Rivet Joint

Сьогодні, 23 грудня, в окупованому Криму стартували чергові навчання російської армії на полігоні Опук. У районі півострова було помічено літак радіоелектронної розвідки ВПС Великобританії RC-135V Rivet Joint.

Літак вилетів із території Великої Британії, пролетів над Німеччиною та Польщею й увійшов у повітряний простір України, інформує "Военный обозреватель".

Джерело повідомляє, що літак вестиме спостереження за російськими військами, які розпочали навчання в окупованому Криму.

Це не перший випадок, коли літак-розвідник з'являється біля берегів Криму. 11 грудня у повітряному просторі України близько 6 годин знаходився літак-розвідник RC-135 Rivet Joint ВПС США. Це був перший політ літака такого класу у повітряному просторі України.

Відомо, що він також піднявся у повітря з авіабази до Мілденхолла (Британія). Цього разу літак кружляв у районі кордону з Білоруссю, був у районі Харківської області та південних регіонів України.

Літаки такого класу НАТО застосовує для розвідки у Балтійському та Чорному морях.

Літаки RC-135 були збудовані компанією The Boeing Company. Вони знаходяться на службі ВПС США та Великобританії.

Їх прийняли на службу у 1960-х роках. Брали участь у військових операціях у В'єтнамі, Лівії, Боснії, Югославії, Кувейті та інших.

У 2010 році Міноборони Великобританії замовило три літаки RC-135W для заміни застарілого Hawker Siddeley Nimrod R1.

Раніше ми повідомляли, що 11 грудня літак RC-135W ВПС США знаходився у повітряному просторі України, спостерігаючи за обстановкою на Донбасі.

Нагадаємо, на початку листопада 2021 року перед приїздом Путіна до окупованого Криму США направили до півострова літак Boeing RC-135V.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини