22 грудня 2021, 15:10

ЗМІ: у Москві вербують найманців на Донбас, але про цілі мовчать

У Росії знову почали набирати найманців для "відрядження" на Донбас. При цьому ніхто не каже, що їм належить там робити.

ЗМІ: у Москві вербують найманців на Донбас, але про цілі мовчать

Ще з вересня у Росії з'явилася інформація про те, що почалося нове вербування всіх охочих відправитися у "відрядження" на Донбас. Зарплату обіцяють близько 240 тисяч рублів на місяць, але нічого не говорять про завдання.

Сьогодні, 22 грудня, російський ресурс "Медуза" опублікував велику статтю про вербування найманців для Донбасу. Туди можуть вирушити не лише професіонали, а й "ветерани бойових дій" на Донеччині, а також місцеві жителі ОРДЛО.

Найманці повідомили, що набирають відразу у кілька груп, у яких свій головний і свої умови до "відрядження". Лише у Москві набирають одразу 120 найманців від Міноборони Росії. Ще дві групи мають бути набрані безпосередньо на території ОРДЛО.

Багато найманців із ПВК "Вагнер" відмовилися від "відрядження" в Україну. Один із них розповів, що тренування відбуватимуться у навчальному центрі на хуторі Веселому (Ростов, Росія). Саме на цій базі тренували найманців у 2014 році перед відправкою на Донбас. Центр належить Міноборони Росії.

Багато найманців відмовляються їхати в Україну, оскільки їм ніхто не озвучив мету їх "візиту". Все, що кажуть вербувальники у Москві, "йти звільняти "Новоросію"".

Інші найманці кажуть, що вони мають охороняти важливі стратегічні об'єкти у разі загострення конфлікту.

Російські журналісти поспілкувалися із 8 найманцями, які були в Україні у 2014 році. Тільки двоє з них туди поїдуть. Інші відмовляються через те, що ЗСУ вже не ті, що були у 2014 році.

Раніше ми повідомляли, що рада НАТО прийняла рішення привести у повну боєздатність Сили швидкого реагування у складі 40 тисяч військовослужбовців.

Нагадаємо, у Вашингтоні та Києві відповіли Шойгу на розміщення на Донбасі представників американських ПВК, які готують провокації з хімічною зброєю.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини