19 грудня 2021, 19:56

Литва готова підтримати Україну та передати летальну зброю

Влада Литви готова надати Україні всебічну підтримку на тлі можливого вторгнення Росії.

Литва готова підтримати Україну та передати летальну зброю

Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив про необхідність всебічної підтримки України та можливість передачі офіційному Києву летальної зброї у разі відкритої агресії армії РФ, повідомляє LRT.

За його словами, деталі співпраці між Литвою й Україною він поки що не готовий оприлюднити, оскільки "залучено кілька держав, не тільки постачальник і одержувач озброєнь, а й виробник і постачальник".

До цього очільник українського оборонного відомства Олексій Резніков визнав, що ЗСУ потребуватимуть летальної зброї для оборони від РФ. Світова спільнота з тривогою стежить за поведінкою та загрозами, що надходять із Кремля з листопада. Наразі біля українських кордонів знаходяться сотні тисяч російських військових та озброєнь.

Зазначимо, на початку грудня Литва привезла в Україну як першу частину військової допомоги бронежилети та балістичні пояси.

А 7 грудня з території США у напрямку України вилетів літак із боєприпасами на борту на загальну суму 60 мільйонів доларів. Крім цього, Київ може отримати кілька сотень мільйонів доларів США як військову допомогу – у Сенаті зареєстровано відповідний законопроєкт.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини