15 грудня 2021, 21:45

“Вони там є”, – суд РФ вперше визнав присутність російських військ на Донбасі “на бойовому чергуванні”

Суд Ростова-на-Дону офіційно визнав присутність військ Росії на українському Донбасі.

“Вони там є”, – суд РФ вперше визнав присутність російських військ на Донбасі “на бойовому чергуванні”

Кіровський районний суд міста Ростова-на-Дону у рамках справи №1-82/2021 офіційно визнав, що Збройні сили РФ воюють на Донбасі.

Текст оприлюднено на державному сайті “Судебные решения РФ”.

Йдеться про кримінальну справу. Судячи з даних суду, фігурант В'ячеслав Забалуєв у травні – жовтні 2019 року зірвав постачання продовольства військовим РФ, які орудували на Донбасі. У документі згадуються відкрито "Л/ДНР", які сьогодні не визнані Росією.

У рішенні суду містяться така заява: "Це продовольство призначалося для відправлення до військових частин Збройних сил РФ, що дислокуються на території "ДНР" і "ЛНР"". Там також йшлося про те, що російські військові на Донбасі перебували "на бойовому чергуванні".

Зауважимо, що фігурант проблеми з постачанням намагався “зам'яти” даванням хабаря. Проте його все одно викрили.

Суддею виступав Леонард Шолохов.

Варто зазначити, що першим увагу на рішення Ростовського суду звернув український журналіст, військкор Андрій Цаплієнко.

“Вони там є. Російський суд вперше визнав, що війська РФ воюють проти України в Донецькій і Луганській областях... Щоправда, вирок не за військові злочини, а за хабарництво... У цій історії нас може втішати лише той факт, що в армії, де у промислових масштабах крадуть їжу у своїх солдатів і кладуть із приладдям на режим секретності, жодного шансу на виграш у війні проти України. Навіть із гіперзвуковими ракетами”, – написав Цаплієнко у Telegram.

Він припустив, що російська влада почне дуже швидко підчищати докази своєї агресії.

Слід зазначити, що Росія офіційно визнає Донбас територією України. До того ж влада РФ неодноразово заперечувала свою участь в агресії проти України, запевняючи, що на Донбасі “внутрішній конфлікт” і “громадянська війна”. Суд Ростова-на-Дону спростував усі ці заяви.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що ударом Bayraktar ліквідовано офіцера ЗС РФ, який командував обстрілом Гранітного, не "відпускник".

Ми також писали, що у ГУР МО попередили – угруповання ЗС РФ на Донбасі приводять до найвищого ступеня бойової готовності.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини