14 грудня 2021, 20:12

Пропагандист Пегов визнав обстріл мирних громадян Маріуполя найманцями РФ: “Тут не треба плутати”

Пропагандист Russia Today Семен Пегов, який має тісні зв'язки з окупантами на Донбасі, визнав обстріл найманцями РФ мешканців Маріуполя у 2015 році.

Пропагандист Пегов визнав обстріл мирних громадян Маріуполя найманцями РФ: “Тут не треба плутати”

Російський репортер із Russia Today Семен Пегов (WarGonzo), який готує пропагандистські матеріали для державних ЗМІ РФ про війну на Донбасі, зробив важливе зізнання. Він заявив, що гібридна армія РФ вчиняла військові злочини в Україні.

Зізнання він зробив в інтерв'ю "Репортеру", яке є на YouTube, передає Діалог.UA.

Головред "Репортера" Віталій Лейбін відкрито запитав Пегова про те, чи був обстріл найманцями РФ мирного міста Маріуполя у 2015 році. Пропагандистові довелося зізнатися. Він окупантів спробував виправдати тим, що обстріли мирного населення нібито проводилися “не системно” та взагалі були помилкою.

“Розумієте, тут питання різних речей. Тут не треба плутати. Як би... це не відбувалося системно, давайте говорити так. Могла виникнути ситуація подібна до тієї, про яку ви говорите... У мене немає якихось доказів, але я припускаю, так, що потрапляння у багатоповерхівку у Маріуполі (9-поверхова це була будівля, здається, 11 людей загинуло) могло стати наслідком помилки. Звичайно, цю помилку слід визнати”, – заявив Пегов.

Цікаво, що Пегов з 2014 року регулярно їздив до ОРДЛО для знімання пропагандистських сюжетів про війну. У 2015 році він мовчав про обстріл Маріуполя окупаційною армією РФ. Натомість "Репортер" випускав численні фейки про те, що ЗСУ нібито ведуть вогонь по мирному населенню. Фактично пропагандист перекладав на українську армію злочини, які чинили на Донбасі російські солдати та найманці.

Навіть у своєму зізнанні Пегов примудрився серйозно збрехати. Під час обстрілу Маріуполя 24 січня 2015 року з установок "Град" та "Ураган" мікрорайону "Східний" загинули не 11, а 29 людей. Серед загиблих були діти. Ще 92 мешканців Маріуполя отримали поранення. Київ кваліфікував цю трагедію як теракт.

Зазначимо, що у той день було три хвилі ракетних атак Маріуполя, що підтвердили в ОБСЄ. Це спростовує версію Пегова про нібито помилку. Окупанти прицільно стріляли по місту.

Раніше Діалог.UA повідомляв, як Пегов повідомив, що в'їхав у Придністров'я через Україну – фейк співробітника Симоньян відразу ж викрили.

Ми також писали, що азербайджанці підловили Пегова на неприкритій брехні про Карабах.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини