14 грудня 2021, 17:39

ГУР МО: угруповання ЗС РФ на Донбасі приводять у вищий ступінь бойової готовності

Росія не лише перекинула війська на український кордон, а й посилила військову активність на окупованому Донбасі.

ГУР МО: угруповання ЗС РФ на Донбасі приводять у вищий ступінь бойової готовності

На окупованому Донбасі помітили нетипову військову активність Росії.

Про це 14 грудня у Facebook повідомила пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України, повідомляє Діалог.UA.

Командування ЗС РФ займається підвищенням боєздатності своїх "корпусів" на Донбасі. За даними розвідки, з 6 по 10 грудня в ОРДЛО відбулися тренування з приведення у вищий ступінь боєздатності найманців. Мотострілецькі, артилерійські та танкові підрозділи окупаційних військ РФ відпрацьовували переміщення на задані території, а також розгортання пунктів управління.

А з 13 грудня в угрупованнях ОРДЛО розпочалася інтенсивна бойова підготовка. РФ провела збори з командирами "корпусів", екіпажами бойових машин, снайперами та гранатометниками.

Важливо, що така активність відбувається на тлі масового перекидання російських військ до кордону України. Чисельність угруповання на кордонах вже перевищила 100 тисяч солдатів, ризик нового військового вторгнення РФ дуже високий.

Захід попередив Москву, що новий наступ на Україну зустріне дуже жорсткою відповіддю, зокрема посиленням військової підтримки Києва та запровадженням “пекельних” санкцій проти РФ.

Думки експертів щодо російської військової активності розділилися. Одні впевнені, що триває підготовка до вторгнення. Інші вважають, що Кремль блефує для тиску на Київ і Захід.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у ГУР МО помітили активізацію командування ЗС РФ у "Л/ДНР": "Розгорнуто роботу агітаторів".

Ми також писали, що у ГУР МО показали докази військової присутності РФ в ОРДЛО: "Москвичі приїхали".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини