3 грудня 2021, 11:10

“Противник використовує тактику хвиль”, – Резніков у Раді заявив про 94 тисячі солдатів РФ біля кордонів України

Міністр оборони України Олексій Резніков у Раді повідомив про перекидання до кордонів України російського угруповання чисельністю понад 94 тисячі солдатів.

“Противник використовує тактику хвиль”, – Резніков у Раді заявив про 94 тисячі солдатів РФ біля кордонів України

Голова Міноборони України 3 листопада під час виступу у Верховній Раді прозвітував про активність російських військ на українському кордоні.

Він повідомив про концентрацію російської групи загальною чисельністю 94,3 тисячі солдатів, передає Діалог.UA.

"Росія протягом року використовує тактику своєрідних хвиль", – заявив міністр.

Він нагадав, що Москва вже вдруге за рік влаштовує перекидання військ до України, а також на окуповані території Криму та Донбасу. Минуле закінчилося відведенням особового складу, але не техніки.

"Наразі навколо України, а також в окупованому Криму у постійній готовності перебуває 41 батальйонно-тактична група", – повідомив Резніков.

Він уточнив, що 8 із них РФ стягнула до Криму додатково.

За даними міністра, зараз ЗС РФ проводять навчання поряд з українськими кордонами. Активізовано роботу розвідки, перевірку засобів зв'язку, а також триває активне маскування. Продовжується і перекидання бронетехніки.

Паралельно, за його словами, Москва посилює військову присутність в Азово-Чорноморському регіоні. На сьогодні її сили на морі здатні здійснити одночасне перекидання до українського побережжя близько 3 тисяч солдатів і 250 одиниць бойової техніки. Ситуація оцінюється як тривожна.

"За цими маневрами спостерігаємо не лише ми, тож сюрпризів не буде", – запевнив Резніков.

Він уточнив, що українські війська зміцнюють свої позиції на напрямках, яким найбільше загрожує російське вторгнення. Важливо, що, за даними голови Міноборони, найбільшої готовності до ескалації війська РФ досягнуть вже наприкінці січня.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у разі вторгнення в Україну Захід готує "удар" по Росії за трьома напрямками.

Ми також писали, що генерал Міллі висловився про загрозу вторгнення РФ в Україну: "На карту поставлено інтереси США та НАТО".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини