2 грудня 2021, 14:30

Командувач ООС пояснив, чому Росія хоче оточити ЗСУ, а не атакувати в лоб

Росія досі розглядає варіант оточення ЗСУ на Донбасі з метою знищення української армії.

Командувач ООС пояснив, чому Росія хоче оточити ЗСУ, а не атакувати в лоб

Командувач ООС Олександр Павлюк заявив, що Україна до такого сценарію готується з 2017 року. Ще тоді командування не виключало, що Росія збирається оточити та потім знищити ЗСУ на Донбасі.

В інтерв'ю "Радио Свобода" Павлюк заявив, що це один із багатьох сценаріїв Росії зі знищення української армії на Донбасі. Москва боїться атакувати ЗСУ у лоб, бо зазнає великих втрат.

Саме тому з 2017 року командування АТО/ООС постійно розглядає один із головних варіантів з боку Росії – відрізання невеликих українських бойових груп від головного війська з метою подальшого поетапного знищення однієї групи за іншою.

У ЗСУ добре вивчили цей план і працюють над тим, щоб такого не сталося.

Проте, за словами Павлюка, не можна виключати й інших сценаріїв, які розробляє супротивник.

Раніше голова Пентагону Остін вкотре попередив Росію відмовитися від спроби вторгнення в Україну. Інакше він обіцяє санкції, яких Росія ще ніколи не бачила.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко анонсував нові позапланові військові навчання із Росією на кордоні з Україною. Вони відбудуться у два етапи, і перший стартує вже у грудні 2021 року.

Також ми повідомляли, що на одному з центральних військових полігонів США було помічено український танк "Т-84", який Вашингтон використовує для випробувань новітньої зброї.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини