2 грудня 2021, 14:10

Росія націлила "Бастіони" на Японію, розмістивши їх на Курилах

Міноборони Росії вирішило розмістити на острові Матуа на Курилах береговий протикорабельний ракетний комплекс "Бастіон".

Росія націлила "Бастіони" на Японію, розмістивши їх на Курилах

Сьогодні, 2 грудня, у пресслужбі Тихоокеанського флоту РФ повідомили про розміщення на острові Матуа на Курилах нового ракетного комплексу "Бастіон". Пізніше у Кремлі прокоментували ситуацію.

Глава пресслужби Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Курильські острови належать Росії, а отже Міноборони має повне право розміщувати там що завгодно. У Кремлі заявили, що Курили – територія Росії, тому жодна країна не має права вказувати, що їм робити, інформує "Український Діалог".

Пєсков зізнався, що Путін особисто дав добро на розміщення на Курилах комплексу "Бастіон".

У Японії негативно оцінили такий жест із боку Росії. Проте експерти не сумніваються, що у разі бойових дій за Курили "Бастіони" Росії все одно не допоможуть.

Москва та Токіо досі не уклали мирного договору за підсумками Другої світової війни. Головним каменем спотикання стали саме Курили. Після 1945 року Курили відійшли до СРСР, проте Японія наполягає, щоб їй повернули три великі острови та низку дрібних. Однак у Кремлі не хочуть віддавати чужу територію, яку вони відібрали у Японії у 1945 році.

Раніше ми повідомляли, що Росія постійно проводить біля берегів Японії морські військові навчання. Експерти закликають Токіо відповісти Москві та повернути собі Курильський архіпелаг.

Нагадаємо, жителі Забайкалля продовжують жити у бараках, які колись збудували японські військовополонені. А на тлі такої сумної картини Москва продовжує виділяти кошти для гібридної війни із сусідніми державами.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини