25 листопада 2021, 17:26

Дуда вимагає відповісти Путіну розширенням військової присутності НАТО на східному фланзі

Анджей Дуда звернувся до Єнса Столтенберга з пропозицією на фоні загроз, що походять від Росії.

Дуда вимагає відповісти Путіну розширенням військової присутності НАТО на східному фланзі

Дестабілізаційна поведінка Росії, в тому числі загроза повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, має стати приводом для розширення військової присутності НАТО на східному фланзі.

З такою пропозицією до генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Єнса Столтенберга звернувся президент Польщі Анджей Дуда.

За його словами, підвищення готовності сил Альянсу у Східній Європі є пріоритетом для союзників.

Водночас президент Польщі не бачить безпосередньої військової загрози через ситуацію з мігрантами на кордоні з Білоруссю. Він вважає, що нині ситуація на польсько-білоруському кордоні не відповідає кваліфікації 4 статті Договору про Північноатлантичний альянс, яка передбачає можливість скликання Ради НАТО, якщо існує загроза безпеці однієї з країн військово-політичного Блоку.

У будь-якому випадку сторони продовжать консультації щодо цього питання, додав президент.

Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав війська РФ поблизу кордонів України інструментом для прямої атаки, а також звернув увагу на військову присутність Москви у Білорусі.

Нагадаємо, професор Інституту стратегічних досліджень Військового коледжу армії США Джон Дені висловив впевненість у перекиданні військ швидкого реагування НАТО до Польщі, Румунії та країн Балтії у разі військового вторгнення Росії до України.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини